تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
دکتر محمدعلی مولوی در رشته ژنتیک تاریخ ثبت : 1390/04/20
طبقه بندي : ,,
نام : دکتر محمدعلی مولوی در رشته ژنتیک
:

 
 
وی درباره خود گفته: "من اولین فردی بودم که علم ژنتیک انسانی را در سال 1932 به ایران آوردم و آن را بصورت رایگان به مدت سی سال در دانشکده پزشکی درس دادم."
 تألیفات
 اصول بیماری ها ی ارثی انسان در دو جلد، امراض کروموزومی و متابولیک یک جلد، دیابت و راهنمای بیماران دیابتی یک جلد، ژنتیک عمومی در دوجلد، بهبود نسل بشر در یک جلد، مشاوره ی ژنتیک با معیت دکتر خاوری و دکتر روزبهانی یک جلد، بیماری های عفونی دو جلد، مسائل گوناگون پزشکی در هفت جلد، رساله به زبان فرانسه راجع به کمبود ویتامین A درایران، سؤالهای انترنها ی بیمارستانهای تهران با یاری دکتر مژدهی در سه جلد، سؤال و جواب در طب داخلی یک جلد، نگارش بخش عفونی طب داخلی دکتر اردوبادی و همکاران دانشگاهی بخش ژنیتک خون شناسی دکتر پویا، ترجمه ی جراحی صغیر درسه جلد در دوران آخر تحصیلی، بیاری های عفونی کودکان و داخلی رشته ی کودکیاری در دو جلد، بهداشت عمومی در دو جلد، مقاله به زبان انگلیسی در مجله ی Gynecology and obstetric با معیت دکتر کریمی نژاد ، مقالات متعدد درتمامی مجلات پزشکی روز ایران، بیماری های شایع ارثی و مادرزادی یک جلد.
 
 این استاد بزرگوار در مورد جوایزی که تا کنون گرفته می‌گوید:
 سال 1378 به سبب کوشش های بی دریغ در رشته ی پزشکی، از طرف وزیر بهداشت و آموزش پزشکی لوح تقدیر و مدال دریافت نمودم هم چنین در سال 1379 مورد عنایت شایسته دانشگاه و همکاران گرامی، با دریافت تشویق نامه و هدایای نفیس و نامگذاری یک تالار در مرکز به نام حقیر قرار گرفتم و تعداد 533 جلد کتاب به کتاب خانه ی دانشگاه اهدا کرده ام.
 
 او درباره زندگی شخصی خود می‌گوید:
 من در 32 سالگی ازدواج کردم حاصل ازدواجم یک پسر بود که در یکی از دانشگاه های معتبر انگلستان، اقتصاد خوانده بود و همان جا زندگی می کرد که متأسفانه فوت کرد.
 من در حال حاضر روزی 8-7 ساعت مطالعه می کنم. هنوز هم دانشجو هستم. با اینترنت کار می کنم و یکی دو ساعت در روز پیاده روی می کنم.
 

تعداد نمایش : 1597 <<بازگشت
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 44013
 بازدید امروز : 139
 کل بازدید : 6679512
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.0122