تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

با مشاركت رايزني فرهنگي ايران؛

روز فرهنگ ایران در پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ چین

روز فرهنگ ایران در پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ چین برگزار و فیلم ایران به روایت گردشگران چینی به نمایش گذاشته شد.

 پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ با حضور سفارتخانه‌های کشورهای مختلف به میزبانی دفتر اطلاع‌رسانی شهرداری پکن و به همت انتشارات «ماه پکن» و با مشارکت کشورهای عضو مسیر کمربند و جاده در پارک المپیک پکن برپا شد و به مدت شش روز دایر است.

در این نمایشگاه بین‌المللی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن برنامه‌های متنوعی برای مخاطبان حاضر به اجرا گذاشت که مورد توجه قرار گرفت.

عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی کشورمان در پکن در سخنان خود در بخشی از این برنامه‌ فرهنگي، گفت: این نمایشگاه به دلیل اینکه نخستین نمایشگاه فرهنگی پس از کرونا در چین به شمار می‌رود از اهمیت زیادی برخوردار است و این بیانگر توفیق دولت و مردم چین در غلبه به این ویرس است.

وی اظهار کرد: ایران میراث فرهنگی فراوانی دارد و در این نمایشگاه بخش کوچکی از آن به نمایش گذاشته شده است. روابط خوب ملت و دولت ایران این مجال را برای ما فراهم می‌کند تا با شرکت در نمایشگاه‌های میراث فرهنگی چین، ایران را برای چینیان معرفی کنیم.

رایزن فرهنگی کشورمان در پکن افزود: این گونه نمایشگاه‌ها ملت‌ها را به هم نزدیک می‌کند و در بستر همدلی، رنگ‌ها و قومیت‌ها و تفاوت‌ها معنایی ندارند و این نمایشگاه مبین این پندار است که در روابط فرهنگی نگاه برابر و یکدلانه بسیار مهم و محترم است.

در ادامه، فیلم ایران به روایت گردشگران چینی برای حاضران نمایش داده شد و رادیوی چین بخش فارسی با عباسعلی وفایی در موضوع اهمیت این نمایشگاه و تاثیر آن در همدلی ملت‌ها مصاحبه کرد.

گفتني است؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران با ارائه اقلام فرهنگی و صنایع دستی ایران به مدت شش روز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.


٠٨:٠٨ - 1399/06/19    /    شماره : ٧٥٦٦٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585460
 بازدید امروز : 189
 کل بازدید : 6679334
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 6.4292