تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

وبینار گفتگوی بینادینی «دین و سلامت» برگزار می‌شود

آغاز دهمین دوره آموزش زبان فارسی در مسکو

 

دوره آموزش زبان فارسی در دو مقطع ابتدایی و میانی در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دوره آموزش زبان فارسی در دو مقطع ابتدایی و میانی به صورت حضوری و با رعایت دستورهای بهداشتی در مرکز آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو آغاز شد.

در مراسم آغازین این دوره، خانم ماریا گن، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی و مدرس این دوره، اهمیت زبان فارسی از روزگاران گذشته تا کنون و وضعیت آموزش زبان فارسی را در موقعیت کنونی تشریح کرد.

وی در خصوص منابع آموزشی و شیوه تدریس کلاس‌ها توضیحاتی ارائه کرد و از فارسی‌آموزان خواست که برای تقویت فرایند آموزش از ظرفیت‌های موجود در بستر اینترنت به زبان فارسی استفاده کنند.

این استاد زبان فارسی خواهان مشارکت جمعی گروه در ایجاد فضای پُرنشاط در امر یادگیری زبان فارسی شد و برنامه‌های آموزشی و کمک آموزش را در طول این دوره برای حاضران در دوره تشریح کرد.

نقش مهم زبان فارسی در پیوندهای فرهنگی

قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه نیز در سخنانی، ضمن بیان تجربه جامعه جهانی در مقابله با کرونا، از علاقه‌مندان خواست تا با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی کمک کنند تا این دوره‌ها بتواند به صورت حضوری ادامه پیدا کند.

وی آموختن زبان فارسی را باز کردن دریچه‌ای به جهان فرهنگ و دوستی و زیبایی توصیف کرد که این دوره‌های آموزشی می‌تواند بستر این مهم را فراهم کند و ما را در چند ماه آینده در جهانی پُر از زیبایی و عشق و محبت وارد کند.

رایزن فرهنگی ایران در روسیه زبان فارسی را زبان پیوندهای فرهنگی در منطقه وسیعی از جهان از شمال چین تا قلب اروپا دانست که قرنها این پیام گزاری را به نحو شایسته‌ای انجام داده است. همه کسانی که به جهان زبان فارسی وارد می‌شوند می‌توانند از گنجینه‌های سرشار معنوی و فرهنگی این زبان استفاده کنند.

وی با اشاره به پیوندهای تاریخی ایران و روسیه و همسایگی دو کشور، آموزش زبان فارسی را کمک به توسعه روابط صمیمانه دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد که با همراهی و همدلی و رعایت دستورهای بهداشتی این دوره بتواند بخوبی برگزار شود و برای شرکت کنندگان محیطی آموزنده و پرنشاط باشد.


٠٨:٠٢ - 1399/06/18    /    شماره : ٧٥٦٥٧١    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585458
 بازدید امروز : 185
 کل بازدید : 6679330
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 5.7192