تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "فرهنگ ها در تماس، زبانها در پیوند"منتشرشد

توسط رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین؛

کتاب "فرهنگ ها در تماس، زبانها در پیوند"منتشرشد

 

به همت رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین و با مشارکت انتشارات کتاب خوب سارایوو، کتاب "فرهنگ ها در تماس، زبانها در پیوند؛ به قلم دکتر موسیچ ایران شناس بوسنیایی روانه بازار  کتاب این کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،کتاب "فرهنگ ها در تماس، زبانها در پیوند؛ زبان و ادبیات فارسی از چین تا بالکان، مطالعه موردی بوسنی و هرزگوین" به قلم دکتر موسیچ ایران شناس بوسنیایی منتشرو روانه بازار کتاب این کشور شد.

در بخشهایی از این کتاب چنین آمده است که: "زبان و ادبیات فارسی در قرون متمادی به عنوان زیباترین گنج ادبی به حساب می آید که گنجینه های متعددی از فرهنگ و تمدن غنی ایران را در خود جای داده است. زبان فارسی دلیل پذیرش و آغوش بازی که نسبت به همکاریهای نخبگان با سایر فرهنگ و زبانها در طول قرون مختلف از خود نشان داده است، توانسته بر روی بسیاری از زبانهای ادبی دنیا تاثیر مثبت بگذارد و در میان طبقه نخبگان جوامع مختلف با ابراز عواطف زیبا ورود کند.

کتاب حاضر نه تنها برای دانشجویان، اساتید و علاقه مندان به حوزه ادبیات فارسی در کشور بوسنی و هرزگوین بسیار مفید و سودمند خواهد بود اطلاعات تازه ای را درخصوص تاریخ و ریشه های زبان و ادبیات فارسی به ایشان ارائه خواهد نمود بلکه به ایشان نیز پذیرش گرم ادبیات فارسی در ادبیات بوسنیایی و تاثیرات آن را نشان خواهد داد. در ادامه نیز این کتاب منجر به فهم بهتر و بیشتر اشعار شاعران بزرگ پارسی گوی همچون مولانا، سعدی، حافظ و .. خواهد شد که امروزه نیز در سرزمین بوسنی و هرزگوین علاقه مندان زیادی را دارند."

همچنین این کتاب در ایران نیز با عنوان "شاعران پارسی گوی در بالکان" و با مقدمه دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از سوی انتشارات هرمس در دست چاپ می باشد.

شایان ذکر است این اثر با شماره شابک ISBN-9789958275449 و کپی رایت 2020 در سامانه کتابخانه ملی بوسنی و هرزگوین نیز به ثبت رسیده است.


٠٨:١١ - 1399/05/11    /    شماره : ٧٥٤٦٩٠    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1587310
 بازدید امروز : 580
 کل بازدید : 6714556
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.3281