تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

در ترکیه منتشر شد؛

کتاب مثنوی «جمشید و خورشید» به زبان ترکی استانبولی

کتاب مثنوی «جمشید و خورشید»، اثر سلمان ساوجی شاعر ایرانی با ترجمه ترکی استانبولی توسط دیلک ساکاراغلو از سوی انتشارات دماوند ترکیه به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل ار وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول،کتاب مثنوی جمشید و خورشید، اثر سلمان ساوجی شاعر ایرانی با ترجمه ترکی استانبولی توسط دیلک ساکاراغلو از سوی انتشارات دماوند ترکیه در 200 صفحه و در شمارگان 1000 به زیور طبع آراسته شد.

مترجم این اثر خانم دیلک ساکاراغلو در سال 2015  در دانشگاه آنکارا با دفاع از پایان‌نامه خود با عنوان «جمشید و خورشید سلمان ساوجی» موفق به اخذ درجه کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی شده بود.

گفتنی است؛ سلمان ساوجی (متولد ساوه) شاعر برجسته ایرانی قرن هشتم هجری قمری (چهاردهم میلادی) و از بزرگترین قصیده سرایان و غزل سرایان زمان خود بود. مضمون این مثنوی تخیلی، روایت عشق جمشید پسر پادشاه چین به خورشید، دختر قیصر روم است و شامل سلسله اتفاقاتی است که برای جمشید در راه رسیدن به وصال خود، خورشید رخ می‌دهد. جمشید این راه پرمشقت را قهرمانانه طی می‌کند و پس از رسیدن به معشوق، به چین بازگشته و بر تخت سلطنت می‌نشیند.


١٣:٢٤ - 1399/05/08    /    شماره : ٧٥٤٥٣٧    /    تعداد نمایش : ١٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1587327
 بازدید امروز : 648
 کل بازدید : 6714624
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 9.2656