تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

زن ایرانی نماد کامل عفاف و حضور اجتماعی است

 

رییس جمعیت الکاتبات المغاربیات تونس:

زن ایرانی نماد کامل عفاف و حضور اجتماعی است

 

خانم فاطمه بن محمود در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در تونس، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم، متمدن و دارای فرهنگی بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: زن ایرانی نمادی کامل از عفاف و حضور اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با خانم فاطمه بن محمود، نویسنده و ادیب تونسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

فراهانی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و نیز سیاست‌های جدید فرهنگی پس از کرونا، ارتباط و تعمیق همکاری با اندیشمندان و متفکران تونسی را از اهم سیاست‌های رایزنی فرهنگی ایران در تونس برشمرد.

رایزن فرهنگی ایران در تونس افزود: جامعه متفکرین و اندیشمندان تونسی، ظرفیتی مطلوب برای گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف ادبی، پژوهشی و علمی بوده و تاکنون نیز همکاری‌های بسیار خوبی در زمینه تولید آثار فرهنگی و ادبی به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع ادبیات و فرهنگ عامه هر کشور، آن را پشتوانه‌ای عظیم برای حفظ میراث کهن آن کشور توصیف کرد و گفت: ایران با سابقه تمدنی کهن، دارای فرهنگی غنی و ادبیاتی متین بوده که آثار آن را می‌توان در متون ادبی شعرای نامداری همچون سعدی، حافظ، مولوی، خیام، نظامی و ... مشاهده کرد که به عنوان مرجعی بی نظیر برای ادب دوستان و علاقه‌مندان به فرهنگ کهن پارسی به زبان‌های مختلف ترجمه و منتشر شده است.

فراهانی همچنین، افزود: شعراء و نویسندگان با تأسی به روح لطیف و ذوق بی بدیلشان می‌توانند همزه وصلی بین فرهنگ‌های مختلف برای ترسیم تصویری حقیقی از اصالت یک کشور به شمار روند.

وی در ادامه ضمن تحسین فعالیت‌های ادبی و آثار مکتوب خانم فاطمه بن محمود، ارتباط بیش از پیش  بین انجمن‌های ادبی ایران و جمعیت‌های ادبی و فرهنگی تونس را مورد تأکید قرار داد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران در تونس آمادگی دارد نسبت به انتشار آثار ادبی فاخر نویسندگان تونسی در مجلات و نشریات ادبی ایران اقدام کند و این مهم با توسعه همکاری‌های دوجانبه و تبادل تجربیات و آثار جدید محقق خواهد شد.

تأکید بر خلق آثار ادبی مشترک نویسندگان و ادبای ایران و تونس

خانم فاطمه بن محمود در سخنانی، ایران را کشوری مهم، متمدن و دارای فرهنگی بی‌نظیر توصیف و بیان کرد: نتیجه سفرم به ایران و مشاهده پیشرفت‌های آن در زمینه‌های مختلف و نیز دیدار با نویسندگان و اصحاب فرهنگی، تحولی بزرگ در شناخت ایران و فرهنگ این کشور بود که خنثی کننده تمام هجمه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه ایران به شمار می‌رود.

این نویسنده تونسی با اشاره به جمعیت قابل توجه زنان اندیشمند ایرانی در جامعه و مراکز علمی و پژوهشی، آن را نشان از نگاه صحیح اسلامی به جایگاه زن مسلمان و توجه به حقوق فردی و اجتماعی آنان توصیف کرد.

وی در ادامه افزود: زن ایرانی، نمادی کامل از عفاف و حضور فعال اجتماعی است و این امر جز در سایه اصول صحیح اسلامی و نگاه ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران محقق نشده است.

رییس جمعیت الکاتبات المغاربیات تونس همچنین با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری بین نویسندگان و ادبای دو کشور برای خلق آثار ادبی مشترک بیان کرد: فرهنگ و آثار ادبی به عنوان حلقه‌های وصل جوامع همواره در متن آثار ادبی نویسندگان ملل مختلف برجسته و نمایان است و ایران با دارا بودن فرهنگ و تمدن هزاران ساله از گذشته تاکنون مورد توجه اصحاب اندیشه، علم و ادب بوده است و جمعیت الکاتبات المغاربیات تونس آمادگی دارد همکاری‌های جدیدی را با رایزنی فرهنگی و نیز انجمن‌های ادبی ایران در زمینه‌های مختلف آغاز کند.


١٢:٣٥ - 1399/05/01    /    شماره : ٧٥٤٢١٤    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1587303
 بازدید امروز : 553
 کل بازدید : 6714529
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 8.2187