تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا

توسعه همکاری‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا

 

در جریان دیدار رؤسا و مدیران دو شبکه تلویزیونی «بون یورو تی وی» و «مون تی وی» اوگاندا با محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در کامپالا بر لزوم توسعه همکاری‌های تلویزیونی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رؤسا و مدیران دو شبکه تلویزیونی «بون یورو تی وی» با نام اختصاری بی تی وی (Bunyoro TV ) و «مون تی وی» (Moon TV) اوگاندا با محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در کامپالا دیدار و در خصوص چگونگی گسترش همکاری‌های دو جانبه، نمایش فیلم‌های ایرانی، پخش اخبار و رویدادهای فرهنگی، هنری، دینی، اجتماعی و معرفی جاذبه‌های گردشگری کشورمان به تبادل نظر پرداختند.

حاجی لوکیاموزی جَمادا، رییس تلویزیون بون یورو (TV Bunyoro) به همراه سِکانِابو اِلیفازی، مدیر شبکه بخش هماهنگی‌های فرهنگی در دیدار با قزلسفلی در خصوص همکاری دوجانبه و بهره‌مندی دو کشور ایران و اوگاندا از امکانات فرهنگی و هنری یکدیگر گفت‌وگو کردند.

حاجی لوکیاموزی جَمادا در سخنانی، گفت: به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و سنتی یکدیگر بسیار علاقه‌مندیم تا از طریق رایزنی فرهنگی ایران، همکاری‌های رسانه‌ای گسترش یابد و برنامه‌هایی در خصوص معرفی جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از تلویزیون بون یورو پخش شود.

قزلسفلی با اشاره به جایگاه فرهنگ، هنر و گردشگری جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا در حوزه فرهنگ، هنر، آداب و رسوم مشترکات فراوانی دارد که با به اشتراک گذاشتن آن‌ها ضمن انتقال تجربیات فرهنگی دو ملت به یکدیگر روابط دوستانه مستحکمتر شده و فرصت‌های شغلی زیادی برای طرفین فراهم خواهد شد.

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا با بیان اینکه رسانه‌ها مانند دانشگاه در توسعه انسانی و فرهنگی سازنده نقش حیاتی دارند، گفت: تولید و پخش برنامه‌های آموزنده، مفید و هدفمند مبتنی بر اوضاع، شرایط و نیازهای بومی برای مردم اوگاندا به ویژه نوجوانان و جوانان موجب شکوفایی استعدادها و توانایی‌های فرهنگی جوانان شده و در نهایت به توسعه همه جانبه منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه رسانه ملی کشورمان دارای تجارب قابل انتقال ارزشمند و سازنده‌ای است، به تشریح نقش رادیوها و تلویزیون‌های جمهوری اسلامی ايران در پیشرفت‌های همه جانبه، مقابله با بحران‌ها‌، ترویج ارزش‌های انسانی و اخلاقی، گسترش فرهنگ و هنر متعهد و ... پرداخت.

قزلسفلی آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا را در ایجاد ارتباط و همکاری‌های دو جانبه بین تلویزیون‌های جمهوری اسلامی ایران،  بی تی وی و مون تی وی اوگاندا اعلام کرد.

خواهان پخش فیلم‌های سینمایی و جاذبه‌های گردشگری ایران در اوگاندا هستيم

رییس تلویزیونی بی تی وی اوگاندا نیز آمادگی خود را برای بهره‌گیری از تجارب فنی و تولیدی رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران و همچنین، پخش فیلم‌های سینمایی و جاذبه‌های گردشگری، مناظر تاریخی، دینی، علمی، فرهنگی و هنری ایران اعلام کرد.

وی با تأکید بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور گفت: معتقد هستم که رسانه‌های دو کشور از رویکردی مناسب و مثبت برخوردار بوده و با شناختی که از جمهوری اسلامی ایران دارم بسیار علاقه‌مند هستم تا سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی از تلویزیون بی تی وی اوگاندا پخش شوند.

در ادامه، هیأت سه نفره از تلویزیون مون تی وی به ریاست حاج بدرو محمود کاکوزا، رییس این شبکه با رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا دیدار و گفت‌وگو کردند.

حاج بدرو محمود کاکوزا در سخنان خود، خواستار تقویت و تحکیم روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف مورد علاقه دو کشور شد و گفت: لازم است با همکاری تلویزیون جمهوری اسلامی ایران روزانه یک ساعت به پخش فیلم‌های ایرانی، اخبار و گزارش‌های فرهنگی، هنری، دینی، اجتماعی، دینی و ورزشی اختصاص یابد.

رایزن فرهنگی ایران با اشاره به جایگاه رسانه در اسلام ناب گفت: برنامه‌های رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران با رویکردی مبتنی بر ارزش‌های انسانی، اسلامی، تقریب مذاهب، وحدت، احترام به همه ملت‌های جهان و محتوای سازنده تولید و پخش می‌شوند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که تجربیات دستگاه‌های رسانه‌ای خود را در اختیار شبکه‌های تلویزیونی بون یرو تی وی و مون تی وی  اوگاندا قرار دهد.


٠٩:٣٠ - 1399/05/01    /    شماره : ٧٥٤١٨٤    /    تعداد نمایش : ١٠خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1587433
 بازدید امروز : 206
 کل بازدید : 6717754
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.2031