تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه روابط بین ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی

 

در دیدار ابراهیمی‌ترکمان با سفیر روسیه در تهران تأکید شد؛

توسعه روابط بین ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی

 

در جریان دیدار لوان جاگاریان با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر ضرورت توسعه روابط بین ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لوان جاگاریان، سفیر جدید روسیه در تهران ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و در باره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت‌وگو کردند.

ابراهیمی‌ترکمان با اشاره به ﺳﻴﺮ ﺗﺤﻮﻝ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭ ﺭﻭﺳﻴﻪ گفت: در گذشته‌های دور بین ایران و روسیه روابط فرهنگی وجود داشته است، اما اکنون این روابط بیش از گذشته توسعه یافته و در مسیر تعاملی قرار گرفته است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط فرهنگی با روسیه به ویژه در زمینه ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور، تأکید کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزاری گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدكس را بسیار مؤثر دانست و افزود: اعتقاد داریم كه این گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدكس تماماً موفق بوده است.

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران هم در سخنان خود، بر تقویت گفت‌وگوهای دینی برای رسیدن به یک فهم مشترک تأکید و آمادگی فدراسیون روسیه برای گسترش روابط فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

وی بر اشتراکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و روسیه تأکید کرد و گفت: از برگزاری گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدكس و ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی استقبال می‌کنیم.

در پایان این دیدار، توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

انتهای پیام/ص


٠٩:٥٤ - 1399/04/08    /    شماره : ٧٥٣٢٠١    /    تعداد نمایش : ٨خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585341
 بازدید امروز : 331
 کل بازدید : 6676634
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.0781