تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی هنر ایرانی در رسانه‌های سریلانکا؛

مقاله «فرش‌های ایران نمادی از تجملات شاعرانه» منتشر شد

 رایزنی فرهنگی ایران در کلمبو در مقاله ای که در این رسانه منتشر کرده ، آورده است ؛در ابتدای این مقاله آمده ؛ وقتی در مورد فرش صحبت می کنیم ، طبیعتاً نام ایران به ذهن خطور می کند و بهترین کارشناسان امورهنری در جهان بدون هیچ تردیدی این واقعیت را می پذیرندکه واژه فرش و ایران از یکدیگر تفکیک ناپذیر هستند بنابراین فرش ایرانی ، نمادی آشکار از هنر ایرانی می باشد .

مقاله سپس ادامه داده ؛ بدون شک می توانیم تأیید کنیم که بهترین و لوکس ترین فرشهای دنیا در ایران بافته می شوند. هنر قالی بافی در ایران عمیقا با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران در هم تنیده شده  بافندگان با استعداد فرش ایرانی ، طرح های شگفت انگیزی را با رنگهای تحسین برانگیز ترکیب می کنند و این کاری است که فقط از یک استاد هنرهای زیبا می توان انتظار داشت . هنرمندان جهان فرش ایرانی را همچون باغی پر زرق و برق و با تنوع گلهای رنگارنگ تصورکرده اند.

 پروفسور" آرتور اوفام پاپ " ، استاد پیشکسوت و ایران شناس معروف دراین خصوص می گوید ، فرش های قیمتی که تاریخ کاشان را نشان می دهد ، سمبل واقعی هنر کلاسیک ایران است. این هنر نشانگر دوره های مختلف ، زندگی و فرهنگ مردم ایران است.

 مقاله درادامه به تاریخچه قالی باقی درایران و شکوفایی آن دردوره های مختلف اشاره نموده و درپایان بیان داشته ؛ حضور فرش های ایرانی دربسیاری از کاخ های سلطنتی درجهان به عنوان یک افتخار ویژه برای هنرمندان این عرصه تلقی می شود.

انتهای پی


١٣:٣٨ - 1399/03/24    /    شماره : ٧٥٢٤٧٣    /    تعداد نمایش : ١٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585345
 بازدید امروز : 363
 کل بازدید : 6676666
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.8750