تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

زمینه حضور پُررنگ هنرمندان ایرانی بررسی شد

حسین دیوسالار در دیدار با کاناری مای، مسئول هماهنگی و تبلیغات جشنواره جهانی ناتوانان و معلولان توکیو، گزارشی از اقدامات انجام شده برای سال جاری ارائه و بر حضور پُررنگ هنرمندان جمهوری اسلامی ایران در جشنواره پیش رو تأکید کرد.

بدر پی حضور موفق ایران با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن در جشنواره جهانی ناتوانان و معلولان (paralymart 2020) توکیو با موضوع «جشن و جشنواره» با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و سازمان بهزیستی کشور که بیش از 200 اثر را به جشنواره ارائه کرد، مقرر شد تا در پی اعلام فراخوان جشنواره 2020، هنرمندان ناتوان کشورمان بار دیگر در این برنامه شرکت کنند.

در همین راستا، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن در دیدار با کاناری مای، مسئول هماهنگی و تبلیغات جشنواره که (4 فروردین‌ماه) در محل این نمایندگی برگزار شد، گزارشی از اقدامات انجام شده برای سال جاری ارائه و بر حضور جمهوری اسلامی ایران در جشنواره پیش رو تأکید کرد.

دیوسالار با اشاره به اقدامات انجام شده تاکنون و سابقه حضور کشورمان با بیش از 200 اثر که 6 اثر به بخش نهایی و 50 اثر در کتاب جشنواره به چاپ رسید و در میان 41 کشور شرکت کننده بالاترین حضور به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت، گفت: ظرفیت‌های هنری و توانایی‌های ارزشمند هنرمندان ایرانی غیر قابل توصیف است که نمونه آن را در دوره قبلی شاهد بودیم و با تبلیغات و هماهنگی انجام شده از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، شاهد شرکت تعداد قابل توجهی از آثار در این دوره نیز خواهیم بود.

در ادامه، در خصوص شرایط و اقدامات لازم برای شرکت هنرمندان و همچنین زمینه پذیرش و انتخاب یک هنرمندان با جایزه رایزنی فرهنگی نیز مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در همین ارتباط، وب سایت انگلیسی به آدرس https://en.paralymartwc.com/wc2020-info برای آشنایی با شرایط این جشنواره و آدرس https://en.paralymartwc.com/ برای ثبت نام در جشنواره 2020 با موضوع «صلح» معرفی شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این آدرس‌ها، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

موضوع امسال جشنواره «صلح» در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان باید تا تاریخ سه‌شنبه 10 تیرماه 1399 مصادف با 30 ژوئن 2020 نسبت به ثبت نام و معرفی اثر بر اساس مشخصات اعلامی اقدام کنند.

لازم به ذکر است که در فراخوان جشنواره مشخصات و شرایطی همچون آثار هنرمندان ناتوان و معلول می تواند هم فردی باشد و هم به صورت گروهی، گواهی معتبر مبنی بر دارا بودن معلولیت و ... ذکر شده و اندازه اثر و تصویر  هم می تواند از آ-۴ معادل ۲۱۰ x ۲۹۷ تا   آ-0 معادل ۸۴۱ x ۱۱۸۹ و اندازه تصاویر دیجیتالی برای ثبت در سایت  هم حداکثر ۱۵ مگابایت در نظر گرفته شده است.

آثار مورد قبول در این دوره شامل مدادهای رنگی، رنگ‌های اکریلیک، آب‌رنگ‌ها، رنگ‌های روغن، یا کاردستی کاغذ، تصویر چاپ ‌نقش چوبی (آجرک)، خوش‌نویسی، تصویر گل دوزی (با دست) است که باید به همراه اطلاعاتی به زبان انگلیسی شامل نام و نام خانوادگی، تخلص، نوع معلولیت، کشور سکونت، آدرس محل سکونت، شماره تلفن و موبایل (تلفن همراه) در سامانه ثبت شود و تنها آثاری که با موضوع «صلح» باشند، مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

همچنین، رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن در بخش مسابقه، جایزه یکی از برندگان بخش نهایی را بر عهده گرفته است.


٠٧:٢٦ - 1399/02/08    /    شماره : ٧٤٨٨٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585421
 بازدید امروز : 668
 کل بازدید : 6678860
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 7.5313