تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

با شیوع گسترده بیماری کرونا در صربستان؛

مسابقه کتاب و کتابشناسی در فضای مجازی برگزار می‌شود

رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان به مناسبت روز جهانی کتاب، برای آشنایی بیشتر مخاطبین با منشورات رایزنی و معرفی آن توسط کاربران در فضای مجازی، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب و کتابشناسی کرده است.

 رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان به مناسبت روز جهانی کتاب، برای آشنایی بیشتر مخاطبین با منشورات رایزنی و معرفی آن توسط کاربران در فضای مجازی و نیز همچنین، ترغیب فرهنگ کتابخوانی، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب و کتابشناسی با عنوان «معرفی محبوب‌ترین کتاب از سری منشورات رایزنی فرهنگی ایران» از نگاه مخاطبین کرده است.

با شیوع گسترده بیماری کرونا در صربستان نیز همانند دیگر نقاط جهان به منظور پیش گیری از شیوع این ویروس تدابیر حفاظتی سختی در نظر گرفته شد که باعث لغو شدن کلیه برنامه‌های فرهنگی در سطح کشور شد که با توجه به وضع مقررات منع عبور و مرور شهروندان و ممنوعیت خروج آنها از منزل، برنامه‌های تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و اینترنت تنها دریچه ارتباطشان با بیرون شده است.

در چنین وضعیتی، برخی از کتابفروشی‌ها اقدام به اهدای کتاب و یا فروش کتاب‌هایشان بصورت آنلاین کردند و کنسرت‌ها و برنامه‌های نمایشی از طریق رسانه‌های تصویری، صوتی و اینترنتی در اختیار همگان قرار گرفتند.

رایزنی فرهنگی کشورمان در بلگراد نیز در جهت استمرار فعالیت‌های فرهنگی و بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی در این ایام، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب و کتابشناسی کرده است.

در این مسابقه علاقمندان می‌توانند با مراجعه به صفحه فیسبوک رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد با انتشار تصویر کتابی که مطالعه کرده‌اند و ارایه شرح مختصری از کتاب، به  ارسال و بازنشر آن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام کرده و ضمن معرفی کتاب به دوستان خود، با جلب لایک‌های بیشتر در این مسابقه شرکت کنند. بدین ترتیب کتابی که اقبال بیشتری از سوی مخاطبان داشته باشد، مشخص شده و شخص شرکت کننده برنده مسابقه خواهد بود.

در همین راستا این نمایندگی برای ترغیب بیشتر مخاطبان، جوایزی ارزنده از مجموعه انتشارات رایزنی فرهنگی کشورمان که طی سال‌های قبل به صربی ترجمه و به چاپ رسیده اند و تعداد آنها از 100 عنوان کتاب و مجله در زمینه‌های فرهنگی، تاریخی، مذهبی و ادبی تجاوز می‌کند به برندگان اهداء خواهد کرد.

ترغیب مخاطبین به مطالعه آثار ایرانی و معرفی کتاب‌های منتشر شده از سوی رایزنی فرهنگی در سطح شبکه‌های اجتماعی، جلب توجه مخاطبان به فعالیت‌های انتشاراتی و فرهنگی رایزنی فرهنگی و همچنین سنجش افکار عمومی نسبت به ادبیات غنی کشورمان  از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.


٠٧:١٥ - 1399/02/08    /    شماره : ٧٤٨٨٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1585417
 بازدید امروز : 420
 کل بازدید : 6678612
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 10.1407