تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور وزیر امور فرهنگی تونس؛

مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد

مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور محمد زین العابدین، وزیر امور فرهنگی، الحبیب الدبابی، قائم مقام وزیر صنایع، خانم محرزیه العبیدی، نماینده ريیس مجلس، جمعی از سفرا و دیپلمات‌های مقیم برگزار شد.

مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور محمد زین العابدین، وزیر امور فرهنگی، الحبیب الدبابی، قائم مقام وزیر صنایع، خانم محرزیه العبیدی، نماینده ريیس مجلس، جمعی از سفرا و دیپلمات‌های مقیم، رؤسای احزاب، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و دانشگاهی تونس برگزار شد.

پس از نواختن سرود ملی دو کشور، رئوف شیبانی، سفیر ایران در سخنانی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال اخیر پرداخت و با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران در چهل سال گذشته ، پیشرفت های ج.ا.ایران در زمینه های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، علمی و تکنولوژی را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد : ایران  زمینه نانوتکنولوژی دارای رتبه اول در منطقه و در زمره ده کشور اول دنیا به شمار می رود.

سفیر ج.ا.ایران در ادامه با اشاره به چارچوب سیاست خارجی ایران ، تلاش برای استقرار امنیت و ثبات در منطقه ، مواجهه با چالشها وتوسعه روابط با کشورهای مختلف را از جمله سیاست های مذکور برشمرد .

شیبانی ، با اشاره به سیاست های خصمانه آمریکا علیه ج.ا.ایران ، مواجهه با دشمنی های این کشور را از اولویت های کشورمان برشمرد و تاکید کرد : علی رغم فشارهای همه جانبه و تحریم های ظالمانه آمریکا علیه دولت و ملت ایران ، ما توانسته ایم ضمن مقابله با تحریم های مذکور ، آن را تبدیل به فرصت کرده و به پیشرفت های قابل توجه در زمینه های مختلف دست یابیم.

حمایت از موضوع فلسطین از اهم سیاست های خارجی ج.ا.ایران است

سفیر ج.ا.ایران همچنین حمایت از موضوع فلسطین را از اهم سیاست های خارجی ج.ا.ایران برشمرد و ضمن تحسین موضع رئیس جمهور کشور تونس در برابر طرح معامله قرن تاکید کرد : ارائه هر طرحی برای حل مساله فلسطین، چنانچه مدافع حقوق ملت فلسطین نباشد غیر واقعی و محکوم به شکست خواهد بود. وی ضمن محکوم نمودن طرح معامله قرن ، به طرح ج.ا.ایران برای حل مساله فلسطین اشاره و آن را طرحی جامع و کامل برای تحقق حقوق ملت فلسطین و حل مساله توصیف کرد.

وی بااشاره به مبارزه با تروریست به عنوان تهدید کننده امنیت جهان و منطقه را از دیگر اصول سیاست خارجی ج.ا.ایران تاکید کرد : مبارزه با تروریست و مساله داعش امری اجتناب ناپذیر بوده و نیاز به مشارکت همه کشورها در این زمینه دارد.

شیبانی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سرافراز شهید سلیمانی به عنوان فرمانده مقتدر جهاد و مبارزه با تروریست که در راه دفاع از فلسطین و مبارزه با صهیونیست توسط موشک های تروریست ها به شهادت رسید ، بر نقش مهم کشورها در مبارزه با تروریست تاکید کرد.

روابط بین ایران و تونس بسیارخوب و تاریخی است

سفیر ج.ا.ایران در تونس در ادامه ، روابط بین ایران و تونس را تاریخی و بسیار خوب توصیف و بیان داشت : روابط دو کشور در سایه تلاش های مسوولان ایرانی و تونسی در زمینه های مختلف رو به رشد بوده و امیدوارم شاهد ارتقای بیش از پیش روابط در زمینه های مختلف باشیم . وی تلاش های تونس برای تحقق دموکراسی و تشکیل دولت ها بعد از انقلاب این کشور در سایه تحقق اراده ملت را ستودنی دانست و از آن به نمونه ای برای دیگر کشورهایی که در مسیر ثبات گام برمی دارند یاد کرد.

درادامه مراسم محمد زین العابدین وزیر امور فرهنگی تونس ،در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و روز ملی کشورمان ، روابط دو کشور تونس و ایران را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری نمودو در سایه تلاش های مسوولان دو کشور ، روابط سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی ایران و تونس مسیر رو به رشدی را طی نماید.

ایران دارای تاریخ ، فرهنگ و تمدن کهن است

وزیر امور فرهنگی تونس، ج.ا.ایران را دارای تاریخ ، فرهنگ و تمدن کهن توصیف و تاکید کرد : مشترکات فرهنگی بین کشور ایران و تونس ، زمینه های همکاری های مشترک در زمینه های مختلف در راستای ارتقای روابط فی ما بین را بیش از پیش  فراهم خواهد کرد.

در ادامه این مراسم هدیه تهیه شده از سوی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران به پاس همکاری های وزیر امور فرهنگی تونس در زمینه های مختلف فرهنگی و تلاش برای توسعه روابط فرهنگی دو کشور توسط سفیر محترم ج.ا.ایران به ایشان تقدیم شد.

همچنین به همت رایزنی فرهنگی ، نمایشگاه صنایع دستی ایرانی و نیز کارگاه خط نستعلیق در حاشیه این مراسم برپا شد که مورد استقبال میهمانان قرار گرفت.

 


١١:٤٣ - 1398/11/23    /    شماره : ٧٤٥٣٤٩    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 546611
 بازدید امروز : 48
 کل بازدید : 6676351
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 8.4688