تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت ایران در سی‌اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه

شرکت ایران در سی‌اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه

 

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر با عرضه آثار امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به زبان عربی و انگلیسی و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی ایران و آموزش زبان فارسی در سی‌اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه شرکت می‌کند.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، مؤسسات انتشاراتی احسان، کانی مهر و دارالثقافه والفن الایرانی نیز از سوی ایران در این نمایشگاه دارای غرفه هستند.

کتاب‌های عرضه شده در غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان شامل آثار حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به زبان عربی و انگلیسی و موضوعات شعر و ادبیات، هنر، جاذبه‌های سیاحتی و تاریخی و فرهنگی در مناطق و شهرهای مختلف ایران، آموزش زبان فارسی، فرهنگنامه‌های فارسی و عربی و بالعکس و نیز کتاب‌های مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی و انتشارات سمت می‌شود.

همچنین، امسال با توجه به حضور هیئتی از مراکز پژوهشی ایران در نمایشگاه کتاب، منشورات آن‌ها شامل پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، مرکز نشر دانشگاهی و ... نیز که اکثراً به زبان فارسی بود در غرفه مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

این مؤسسه در غرفه‌ای به  مساحت 36 مترمربع و بر اساس تفاهمنامه تبادل غرفه میان دو نمایشگاه کتاب دوحه و تهران به نمایندگی از صنعت نشر ایران با بیش از350 عنوان کتاب از ناشران مختلف در حوزه‌های دانشگاهی، هنری، کودک و نوجوان، ادبیات و... حضوری پر رنگ تر نسبت به سالیان گذشته دارد.

بازدید رییس مجلس شورا و وزیر فرهنگ قطر از غرفه رایزنی فرهنگی ایران

پس از مراسم افتتاحیه سی‌اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه، احمد بن عبدالله بن زید آل محمود، رییس مجلس شورا و صلاح بن غانم العلی، وزیر فرهنگ و ورزش قطر از غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر بازدید کردند.

در این برنامه، محمد علی سبحانی، سفیر، محمد سُلگی، رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان میهمان نمایشگاه و رضا شهریور، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دوحه و نمایندگان ناشران و نهادهای ایرانی حضور داشتند.

در این بازدید، جمعی از مقامات بلندپایه قطری از جمله محمد بن عبدالواحد الحمادی، وزیر آموزش و پرورش قطر، جاسم بن سیف السلیطی، وزیر راه و ارتباطات، سلطان بن سعد المریخی، وزیر مشاور در امور خارجه، حسن بن لحدان الحسن المهندی، رییس شورای عالی قضایی، صالح بن محمد النابت، رییس سازمان برنامه‌ریزی و آمار قطر و نیز تعدادی از سفرای کشورها حضور داشتند.

مقامات و شخصیت‌های قطری از غرفه مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نیز بازدید کردند و احمد شاکری، نماینده این مؤسسه یک جلد دیوان حافظ و صنایع دستی ایرانی را به رییس مجلس قطر اهداء کرد.

بنابر اعلام این خبر، در این دوره از نمایشگاه 31 کشور حضور دارند و 100 هزار عنوان کتاب از سوی 335 مؤسسه انتشاراتی که 72 مؤسسه ویژه کودکان و نوجوانان است، عرضه می‌شود. سی‌اُمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از ۱۹ تا 28 دی‌ماه به مدت ده روز از ساعت 9 صبح تا 21 ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ص


١٢:٠٦ - 1398/10/24    /    شماره : ٧٤٢٨١٧    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 546702
 بازدید امروز : 666
 کل بازدید : 6678858
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.4219