تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران با نماینده دانشگاه مجازی "ساپینزا" ایتالیا

دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران با نماینده دانشگاه مجازی "ساپینزا" ایتالیا

 

"میکله جانونه" (Michele Giannone ؛ نماینده همکاری های بین المللی دانشگاه مجازی "ساپینزا"  ایتالیا (Unitelma Sapienza)، در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در شهر رم با محمدتقی امینی؛ رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار "جانونه" ساختار و فعالیت های دانشگاه مجازی "ساپینزا" را معرفی نمود؛ که با استقلال مدیریتی؛ از همکاری اساتید هیأت علمی دانشگاه "ساپینزا" شهر رم، برای برگزاری دوره های مجازی انگلیسی و ایتالیایی زبان در 18 گرایش رشته های باستان شناسی؛ اقتصاد؛ حقوق؛ علوم رایانه؛ و روانشناسی؛ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد؛ و دوره های تخصصی بهره برده و برای فارغ التحصیلان، گواهی نامه پایان تحصیلات مورد تایید دانشگاه "ساپینزا" شهر رم؛ و تبعاً وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا را صادر می نماید؛ و مذاکرات مقدماتی برای همکاری با برخی دانشگاه های ج.ا.ایران را نیز به عمل آورده و برای گسترش این همکاری ها و جذب دانش جویان ایرانی آمادگی دارد.

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در پاسخ، با معرفی ساختار و فعالیت های رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در ایتالیا، هماهنگی و پیگیری همکاری های دانشگاهی بین ایران و ایتالیا را یکی از اولویت های رایزنی فرهنگی برشمرد و ضمن ارایه مشاوره و معرفی دانشگاه های همتا جهت همکاری در ج.ا.ایران؛ در خصوص پیگیری و هماهنگی این همکاری ها اعلام آمادگی نمود.

امینی همچنین، پیشنهاد داد؛ که رایزنی فرهنگی با بهره گیری از پایگاه در اختیار دانشگاه مجازی "ساپینزا"؛ وبینار ها؛ و برنامه های فرهنگی با محتوای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی؛ و واقعیت ایران معاصر را برای دانشجویان این دانشگاه برگزار نماید.

گفتنی است؛  دانشگاه مجازی "ساپینزا" ایتالیا (Unitelma Sapienza) که به عنوان یک دانشگاه خصوصی در سال 2004 م. بنیاد یافته؛ یکی از 11 دانشگاه مجازی ایتالیاییِ مورد تایید وزارت آموزش؛ دانشگاه و تحقیقات این کشور است؛ که از سال 2010 م. دوره های خود را با حفظ استقلال مدیریتی؛ با بهره گیری از هیأت علمی دانشگاه "ساپینزا" شهر رم برگزار؛ و گواهی نامه پایان تحصیلات به نام این دانشگاه صادر می نماید؛ که خود سال 1303 م. بنیاد یافته؛ و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا؛ و غالبا در رتبه 100 دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه مجازی "ساپینزا" ایتالیا (Unitelma Sapienza) که مدیریت آن را از سال 2018 م. "آنتونِلو فالکو بیاجینی" (Antonello Falco Biagini) برعهده دارد؛ در سال 2019 م. تعداد 2634 دانشجو در 18 گرایش 5 رشته تحصیلی باستان شناسی؛ اقتصاد؛ حقوق؛ علوم رایانه؛ و روانشناسی، در 2 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته است.


٠٨:٥٦ - 1399/10/27    /    شماره : ٧٦٣٤٩٨    /    تعداد نمایش : ٦خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1182755
 بازدید امروز : 118
 کل بازدید : 6750831
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 9.9845