تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

راه‌های توسعه همکاری‌ فرهنگی دوجانبه ایران و پاكستان بررسی شد

در دیدار با مديركل میراث ملی و باستانی پاكستان؛

راه‌های توسعه همکاری‌ فرهنگی دوجانبه ایران و پاكستان بررسی شد

 

راه‌های توسعه همکاری‌ فرهنگی دوجانبه ایران و پاكستان در دیدار رايزن فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد با مديركل میراث ملی و باستانی پاكستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احسان خزاعی، رايزن فرهنگی ايران در اسلام‌آباد با طلحه علی كشواها، مديركل میراث ملی و باستانی (لوك ورثه) دولت پاكستان ديدار و در خصوص گسترش تعاملات فرهنگی و هنری و همكاری‌های دوجانبه اعلام گفت‌وگو کرد.

خزاعی در سخنانی، گفت: زمينه‌های همكاری فراوانی در بخش فرهنگی بين ايران و پاكستان وجود دارد كه اميدوار هستیم با همکاری موزه ملی پاکستان بتوانيم آنها را تداوم داده و محقق سازیم.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: یکی از وظايف اصلی رايزنی فرهنگی ایران در اسلام‌آباد، ايجاد ارتباط بين مراكز فرهنگي دو كشور، به ويژه در بخش دولتي است که بر اساس اسناد و قراردادها فعاليت مي‌کنند.

وی با اشاره به قدمت فعاليت‌هاي فرهنگي رايزني فرهنگی ایران در اسلام‌آباد گفت: با توجه به اهميت و جايگاه اين موزه، ما علاقه‌مند هستيم تا برنامه‌هاي مشتركي به صورت مشاركتی برگزار شود.

انعقاد تفاهمنامه همكاری بين دو موزه ملي ايران و پاكستان و برگزاري هفته صنايع دستي ايران در موزه ملي پاکستان (لوك ورثه) از جمله پیشنهادات رایزن فرهنگی ایران بود.

لزوم برپايي نمایشگاه‌‌هاي فرهنگي و هنري در زمينه صنايع دستي و لباس‌هاي سنتي

طلحه علي كشواها، مديركل میراث ملی و باستانی پاکستان در این دیدار، تأکید کرد: پاكستان كشور همسايه و مسلمان ايران به شمار مي‌رود و اشتركات فراوان تاريخي و فرهنگي ميان دو كشور وجود دارد و بسترهای مورد نیاز همکاری در عرصه‌های مختلف فراهم است.

مديركل میراث ملی و باستانی پاکستان گفت: زمينه‌هاي مناسبي براي همكاري با ايران در حوزه فرهنگ و هنر وجود دارد، لذا خواستار همكاري و مشاركت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در راستاي اجرای برنامه‌هاي مشترك فرهنگي J هنري براي ارتقاي سطح همكاري‌ها و تعاملات فرهنگي في مابين هستیم.

وی اظهار کرد: با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي مي‌توانيم نمايشگاه‌های فرهنگي و هنري به صورت مشترك بین ايران و پاكستان به ویژه در زمینه صنایع دستی را در زمان مناسب برگزار کنیم.

طلحه علي كشواها با اعلام آمادگی موزه برای برگزاری نمایشگاه‌ لباس‌هاي سنتي و جشنواره غذاهاي هر دو كشور ايران و پاکستان، تأكيد كرد: برگزاری مشترک این گونه برنامه‌ها مي‌تواند پيام آور صلح و همبستگي ميان دو ملت باشد.

در پایان این دیدار طرفين علیرغم شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع كرونا که باعث ایجاد محدودیت در اجرای فعالیت‌های فرهنگی شده است، بر تداوم همكاري‌هاي مشترك فرهنگي ـ هنري ميان ايران و پاكستان تأكيد کردند.


٠٧:٥٦ - 1399/10/23    /    شماره : ٧٦٣٣١٨    /    تعداد نمایش : ٢٠خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1182731
 بازدید امروز : 86
 کل بازدید : 6750799
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 10.5625