تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

10 هزار ایرانی خارج از کشور ثبت‌نام کردند تا اجرای برنامه همکاری با متخصصان را شتاب دهند

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. با توجه به نتایج قابل قبول و مستند از اجرای این طرح در کشور، در حال حاضر 10 هزار نفر برای حضور در این برنامه ملی اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده تاکنون 150 پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته‌اند. پایگاه‌های تخصصی همکار شامل دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز نوآوری و پارک‌های فناور داخل کشور است که نخبگان خارج از کشور در آنها جذب می‌شوند و با این پایگاه‌ها همکاری می‌کنند.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

«ارتقای سطح علمی و حرفه‌ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت‌های فناور در حوزه‌های فناوری پیشرفته» از جمله مهم‌ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


٠٨:٣٦ - 1399/10/21    /    شماره : ٧٦٣٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٨خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1179474
 بازدید امروز : 162
 کل بازدید : 6733960
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.3282