تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

وبینار تخصصی زبان فارسی در کشورهای حوزه آفریقا برگزار شد

وبینار تخصصی زبان فارسی در کشورهای حوزه آفریقا برگزار شد

 

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پرتوریا در سخنان خود در وبینار تخصصی زبان فارسی در کشورهای حوزه آفریقا،به تشریح وضعیت زبان فارسی در کشور آفریقای جنوبی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمد علی محسن زاده در خصوص آموزش و ترویج زبان فارسی در آفریقای جنوبی به برگزاری دوره موفق آموزش زبان فارسی  و آغاز همزمان ۳ کلاس آموزش زبان فارسی دیگر در  طلیعه سال نو میلادی  در آفریقای جنوبی اشاره کرد.

  این وبینار که همزمان با نمایشگاه مجازی کتاب تهران و از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنیاد سعدی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  بخش بین الملل خانه کتاب ایران تشکیل شد،  محسن زاده طی سخنانی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص لزوم ترویج و گسترش زبان فاخر فارسی و همچنین با قرائت اشعاری از حافظ شیرازی، فردوسی و سعدی و نیز با بیان اینکه ملت ایران اسلامی به عنوان یک ملت ادیب و بافرهنگ در جهان مشهور هستند به تشریح وضعیت زبان فارسی در کشور محل مأموریت خود پرداخت.

وی درسخنانی افزود: در آفریقای جنوبی برای اولین بار دوره  موفق آموزش زبان فارسی بصورت برخط برای کودکان  و فرزندان ایرانیان مقیم برگزار گردید که نقطه عطفی در این نوع آموزش زبان فارسی در سایر نقاط جهان.  شد

گفتنی است گواهی این دوره، توسط بنیاد سعدی صادرشد که قرار است به محض پایان قرنطینه سراسری در آفریقای جنوبی، طی مراسمی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پرتوریا و با حضور والدین فارسی آموزان و دیگر ایرانیان مقیم به تمامی فارسی آموزان داده شود.

 در خاتمه محسن زاده با اشاره به اینکه پیرو مذاکرات و پیگیری های به عمل آمده با دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، این دانشگاه برای ایجاد کرسی زبان  و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی آمادگی خود را اعلام و خواهان کمک بیش از پیش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر ای دستیابی به این مهم شده است.

 


١٠:١١ - 1399/10/17    /    شماره : ٧٦٣٠٣١    /    تعداد نمایش : ٧خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1179473
 بازدید امروز : 160
 کل بازدید : 6733958
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 5.0782