تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی بین ایران و تونس

 

گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی بین ایران و تونس

 

در جریان دیدار رایزن فرهنگی ایران با مدیر مرکز فرهنگی ابن خلدون تونس بر ضرورت گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی، تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با فريد السعيدانی، مدیر مرکز فرهنگی ابن خلدون تونس دیدار و گفت‌وگو کرد.

فراهانی با اشاره به سابقه فعالیت‌های فرهنگی ایران در تونس و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری اجرا شده توسط نمایندگی فرهنگی کشورمان با همکاری مراکز و مؤسسات تونسی، از آمادگی رایزنی برای تقویت و گسترش همکاری‌ها با مراکز دولتی و غیر دولتی تونس در راستای توسعه تعاملات دوجانبه خبر داد.

رایزن فرهنگی ایران در تونس افزود: اشتراکات فرهنگی فراوان و نیز سابقه همکاری‌های مشترک در تولید و اجرای پروژه‌های فرهنگی، زمینه ساز اقدامات و برنامه ریزی برای آینده‌ای روشن را نوید می‌دهد.

وی پیشنهاد داد: برگزاری روز ایران، نمایش فیلم های سینمایی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای ایرانی، کارگاه آموزش خط نستعلیق، برگزاری نشست‌های فرهنگی و ادبی با موضوع معرفی مفاخر ادبی و فرهنگی دو کشور و ... از جمله برنامه‌هایی است که می‌توان با مشارکت مرکز فرهنگی ابن خلدون و با رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کرد.

لزوم معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن کهن ایران در تونس

مدیر مرکز فرهنگی ابن خلدون نیز با اشاره به جایگاه ایران و تمدن ایرانی در جامعه تونس و مطالعات فراوان صورت گرفته توسط متفکرین تونسی در خصوص ایران و نیز تجربیات ارزنده ایران در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری، آن را ظرفیتی بی بدیل برای گسترش همکاری‌های دوجانبه توصیف کرد.

فريد السعيدانی با اشاره به سیاست‌های مرکز فرهنگی ابن خلدون در راستای معرفی فرهنگ ملل مختلف، از آمادگی این مرکز برای اختصاص روز ایران جهت معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن کهن آن خبر داد و ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری‌های دوجانبه با رایزنی فرهنگی ایران بتوان مرحله جدیدی از همکاری‌های دو جانبه را رقم زد.


٠٨:٠١ - 1399/10/13    /    شماره : ٧٦٢٧٤١    /    تعداد نمایش : ٩خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1179464
 بازدید امروز : 132
 کل بازدید : 6733930
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 7.3281