تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

دردیدار وفایی با رییس بخش بین المللی انتشارات اسناد علوم اجتماعی چین تاکید شد؛

زمینه های همکاری وعقد قراردادبا ناشران ایرانی

 

دردیدار وفایی با رییس بخش بین المللی انتشارات اسناد علوم اجتماعی چین تاکید شد؛

زمینه های همکاری وعقد قراردادبا ناشران ایرانی

 

رایزنی فرهنگی کشورمان در چین با خانم لی ین لینگ رئیس بخش انتشارات اسناد علوم اجتماعی وابسته به آکادمی علوم اجتماعی چین بصورت آنلاین دیدار وگفتگوکرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار و گفتگو وفایی رایزن فرهنگی ایران در چین ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گزارشی را در باره نشر ایران ارایه وابراز امیدواری کرد که همکاری های ناشران ایرانی با ناشران چینی گسترش یابد.

عیاسعلی وفایی درادامه بیان داشت :رایزنی فرهنگی آمادگی دارد تا میان ناشران ایرانی بویژه دولتی و انتشارات اسناد علوم اجتماعی روابط همکاری برقرا رنماید تا منجر به عقد قرارداد همکاری در حوزه ی نشر شود.

درادامه این دیدارخانم لینگ گزارشی از فعالیت های انتشارات خود را ارایه کرد وبیان داشت: این انتشارات فقط کتاب های علمی منتشر می کند و در زمینه ی علوم سیاسی  واجتماعی و اقتصادی و فرهنگ وهنر فعالیت دارد و تاکنون توانسته است در اغلب زبانها کتاب هایی را  ترجمه و منتشرکند .

وی درادامه افزود:لیکن به دلیل نداشتن مترجم توانا نتوانسته است به زبان فارسی کتاب هایی را چاپ کند و امیدواریم با مساعدت  رایزنی فرهنگی به این خواسته برسیم.

خانم لینگ  درادامه بیان داشت: سالانه قریب 100 کتاب به زبان های خارجی منتشر می کنند ودر سال های اخیر هر سال نزدیک 2000 اثر منتشر کرده ایم ودر طول فعالیت این انتشارات کل آثار منتشر شده به بیش از40000 اثر می رسد وتیراژ آثار نیز بستگی به موضوع از 2000 تا 20000 است  .

وی درادامه افزود: بیش از 400 کارمند در انتشارات مشغول به کار هستند  و با تخصص های گوناگون به امر نشر فعال اند.ایشان ابراز امیدواری کرد که  با امضای قرار داد ترجمه ی یکصد اثر فصل جدیدی از همکاری ها آغاز شود واین مسوولیت قراراست به این انتشارات واگذار گردد.

خانم لیودرادامه سخنان خود با اشاره به این که در سال های 2015 تا 2018 هر سال یک اثر در موضوع ایران منتشر کرده ایم افزود:این آثارشامل دیدگاه های سیاسی و فرهنگی واقتصادی استادان چینی  در باره ی ایران است ومااین آثار را در اختیار رایزنی فرهنگی قرار خواهیم داد.

وفایی ضمن قدردانی از ارایه اطلاعات سودمند در باره این انتشارات بیان داشت که آمادگی داریم این همکاری ها را با معرفی ناشران معتبر ایرانی برای همکاری و عقد قرارداد همکاری  در نشر ادامه دهیم و تعدادی از ناشران را به همین منظور معرفی خواهیم کرد.


١٠:٣٠ - 1399/08/27    /    شماره : ٧٦٠١٥٩    /    تعداد نمایش : ١٩خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177224
 بازدید امروز : 554
 کل بازدید : 6714530
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.2813