تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

در تفلیس برگزار شد؛

هشتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

 

رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان، هشتمین کنفرانس علمی بین‌المللی دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در موضوعات روابط بین‌الملل، مطالعات ایران، روزنامه نگاری، حقوق، بازرگانی و پزشکی به دو زبان انگلیسی و گرجی به صورت آنلاین برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آئین افتتاحیه این کنفرانس که با همکاری دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان و مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی بین المللی  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزارشد ، خانم مارینا گدوانشویلی رئیس خدمات تضمین کیفیت دانشگاه‌ها و خانم ایندیاشویلی معاون تحقیقات علمی دانشگاه و دبیر علمی کنفرانس، گزارشی از مقالات برگزیده کنفرانس و کیفیت مقالات و استانداردهای رعایت شده در این کنفرانس صحبت کردند.

درابتدای این مراسم کاخابر کردزایا رئیس دانشگاه بین المللی قفقاز، ضمن خیر مقدم به دانشجویان ،اساتید ، کاردار و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از زحمات دست اندرکاران و مشارکت کنندگان در برگزاری کنفرانس تشکر کرد وگفت: این همایش با هدف ایجاد بستر پژوهشی برای دانشجویان در رشته های مختلف دانشگاه و به اشتراک گذاردن آخرین یافته های علمی خود در محورها و موضوعات مختلف کنفرانس راه اندازی شده و همه ساله برگزار می شود.این مهم علیرغم تشدید شیوع بیماری کووید 19 امسال هم به صورت انلاین با استقبال خوبی مواجه بوده و این موفقیت را به همکاران، اساتید و دانشجویان دانشگاه تبریک گفت .

درادامه رئیس دانشگاه بین المللی قفقاز اظهار داشت: بسط مطالعات نظری و کاربردی و نیز ارائه راهبردها و راهکارها برای ارتقای تعاملات اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و فرهنگی در سطح ملی و بین المللی از اولویت های کاری دانشگاه است.

 کاخابر کردزایا  افزود :برگزاری این کنفرانس فرصت هاي ارزشمندي در اختيار اساتید و دانشجويان قرار مي دهد تا علاوه بر ارائه یافته های علمی خود با ساير دانشجویان و مجامع علمي کشورهای مختلف ارتباط برقرار نموده و با آنها تبادل نظر و هم فکری نمایند.

رسول اسلامی کاردارسفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از رئیس دانشگاه و رایزن فرهنگی ، برگزارکنندگان و مشارکت کنندگان کنفرانس و بر نقش واهمیت شناخت ابعاد مختلف روابط دوجانبه و منطقه ای با برگزاری چنین برنامه های علمی تأکید ورزید.

اسلامی در ادامة سخنان خود به اشترکات تاریخی و فرهنگی ، همچنین پتانسیل مهم ایران و گرجستان برای ارتقای صلح و ثبات منطقه ای اشاره و خاطرنشان كرد: ایران و گرجستان دو كشور دارای فرهنگ غنی هستند و تعامل فرهنگی آنها بی شك موجب گسترش همكاری های فرهنگی در سطح منطقه ای می شود و خواستار تقویت آن شد.

درادامه این مراسم حمید مصطفوی رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به پيوندهاي تاريخي، فرهنگي و حلقه‌هاي مشترك ایران و گرجستان گفت:دانشگاه بین المللی قفقاز همواره به ارتقا و تقویت روابط ایران وگرجستان توجه واهتمام ویژه داشته و در زمینه مطالعات ایران شناسی در پنل روابط بین الملل کنفرانس ، تحقیقات و مقالاتی خوبی از سوی اساتید و دانشجویان دانشگاه های دو کشور انجام شده که در ایجاد همگرایی و تفاهم فرهنگی متقابل بسیار موثر است؛ در این ارتباط رایزن فرهنگی از حسن نیت و همکاری مستمر آقای دکتر کاخابر کردزایا رئیس محترم دانشگاه و عوامل اجرایی برگزاری کنفرانس با رایزنی فرهنگی تشکر کرد.

مصطفوی افزود: جمهوري اسلامي ايران بيش از همه كشورهاي ديگر جهان، داراي پيوندهاي عميق تمدني، تاريخي، فرهنگي و زباني با كشورهاي آسياي مركزي و قفقاز است ؛ بنابراین این پيشينه، تجانس فرهنگي ميان اين دولت ها و بستر و زمینه ساز همکاری متقابل ساير بخش هاي اقتصادي،اجتماعي، سياسي و امنيتي می باشد .

رایزن فرهنگی افزود: ما امروزه نیازمند فهم فرهنگی، تفاهم فرهنگی و احترام به ارزش‌های یکدیگر هستیم و ما با پذیرش تفاوت‌های یکدیگر می‌توانیم با هم باشیم و برای توسعه و تحکیم روابط فرهنگی گام برداریم.

رایزن فرهنگی در پایان سخنان خود اظهار داشت: تعمیق ارتباطات دوجانبه و چندجانبه ایران با گرجستان وکشورهای منطقه بدون شناخت ظرفیت ها و توانایی های بالقوه و بالفعل میسر نخواهد شد و اظهار امیدواری کرد به واسطه این قبیل همکاری های علمی زمینه شناخت ابعاد مختلف همکاری و راه های تقویت و گسترش روابط دوجانبه و منطقه ای بیش از پیش فراهم گردد .

گفتنی است در این کنفرانس 12 دانشجوی ایرانی و گرجی چکیده مقالات علمی خود را در موضوعات مطالعات ایران ارائه کردند و متن کامل مقالات در قالب مجموعه مقالات کنفرانس متعاقباً منتشرخواهد شد.


٠٩:٤٠ - 1399/08/25    /    شماره : ٧٦٠٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٥خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177229
 بازدید امروز : 567
 کل بازدید : 6714543
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.3594