تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم

رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان:

علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم

 

پروفسور آقاوردی پاشایو در ديدار قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو با پروفسور آقاوردی پاشایو، رهبر ارکستر ملی آذربایجان پیرامون فعالیت‌های فرهنگی و هنری فی مابین دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، طرفین نسبت به اهمیت تعمیق روابط فرهنگی به ویژه در حوزه موسیقی با توجه به اشتراکات تاریخی، فرهنگی، هنري و زبانی تبادل نظر کردند.

رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان با اشاره به فعالیت‌های مشترک انجام شده و کنسرت نیمه تمام وی در ایران به جهت شیوع ویروس کرونا، افزود: پس از مهار شدن ویروس کرونا علاقه‌مند به برگزاری کنسرت موسیقی مشترک ایران و آذربایجان با عنوان صلح هستیم.

در این دیدار صاحب پاشایو، تارزن مشهور جمهوری آذربایجان حضور داشت. وي از افراد شناخته شده در بين موسيقي دانان كشورمان است كه مقرر شد مديرعامل بنياد رودكي زمينه همكار‌هاي بيشتر با اين گروه را بررسي و پيشنهادات خود را به نمايندگي فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو ارائه دهد.

صاحب پاشايف وگروهش با برخي از گروههاي موسيقي در ايران همچون گروه نستار همكاري دارد و اين ظرفيت نیز وجود دارد كه در دوران كرونا و از طريق فضاي مجازي با برخي از هنرمندان جمهوری اسلامی ایران برنامه اجرا كند . پاشايوا از هنرمندان مطرح در آذربايجان بوده و اعلام آمادگي نمود تا در حوزه موسيقي با هنرمندان ايراني در دوران كرونا برنامه هاي مشتركي را با موضوعات خاص مثل صلح اجرا نمايد .

گفتني است؛ ارکستر ملی جمهوری آذربایجان در سال 2000 میلادی تشکیل شد و در یک سال بعد برای اجرای کنسرت به ایران سفر کردند.  ارکستر ملی جمهوری آذربایجان چندین کنسرت مشترک با ارکستر موسیقی ملی ایران برگزار کرده است که با استقبال قابل توجهی از این کار مشترک  همرا بوده است.


٠٩:٤٠ - 1399/08/25    /    شماره : ٧٦٠٠٣٩    /    تعداد نمایش : ١٦خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177251
 بازدید امروز : 638
 کل بازدید : 6714614
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 10.1406