تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

تندیس زرین جشنواره میکرو فیلم لینگ چانگ به فیلم ايراني رسید

رایزن فرهنگی ایران در چین:

تندیس زرین جشنواره میکرو فیلم لینگ چانگ به فیلم ايراني رسید

 

عباسعلی وفایی از انتخاب فیلم کوتاه «پایین‌ترین طبقه» ساخته امیدرضا خیرخواه به عنوان بهترین اثر بین‌المللی و اختصاص تندیس زرین در جشنواره میکرو فیلم لینگ چانگ، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در چین با بیان این خبر، گفت: هشتمین جشنواره میکرو فیلم لینگ چانگ 16 تا 17 آبان‌ماه با شرکت فیلم‌های فراوانی از چین و کشورهای خارجی از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر لینچانگ استان یونن برگزار شد.

وی افزود: رایزنی فرهنگی ایران در چین با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با دریافت هشت فیلم کوتاه در این جشنواره شرکت کرد.

وفایی اظهار کرد: فیلم کوتاه «پایین‌ترین طبقه» ساخته امیدرضا خیرخواه از سوی داوران جشنواره به عنوان بهترین اثر بین‌المللی انتخاب شد و تندیس زرین بخش بین‌المللی را به خود اختصاص داد.

رایزن فرهنگی ایران در چین به تمجید دبیر بین‌المللی جشنواره میکرو فیلم لینگ چانگ از فیلم‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: در بخش بین‌المللی از کشورهای فرانسه، ایرلند، تاجیکستان، روسیه، قزاقستان و ... در این جشنواره شرکت کرده بودند. برخی از کشورها به صورت مشترک تندیس زرین به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: در این جشنواره فرصتی به دست آمد  تا با بسیاری از هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی داخلی و بین‌المللی  گفتگوهایی داشته باشم و جای خرسندی است که در میان اهل هنر و فیلم در کشورهای خارجی، جایگاه فیلم‌سازی ایران بسیار شتاخته شده است.

 


١٠:٣٠ - 1399/08/19    /    شماره : ٧٥٩٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177232
 بازدید امروز : 575
 کل بازدید : 6714551
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.4063