تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

فیلم‌های سینمایی ایرانی در تونس پخش می‌شود

با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان؛

فیلم‌های سینمایی ایرانی در تونس پخش می‌شود

 

در چهارچوب توسعه همکاری‌های رسانه‌ای ایران و تونس، فیلم‌های سینمایی ایرانی از شبکه تلویزیونی «تی وی» تونس پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با زهیر لطیف، مدیر شبکه تلویزیونی تی وی تونس دیدار و در خصوص تقویت همکاری‌های رسانه‌ای دیدار و گفتگو کرد.

فراهانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در توسعه روابط فرهنگی بین کشور ها و معرفی آداب، رسوم و فرهنگ ملت‌ها بیان کرد: در عصر حاضر، رسانه‌ها می‌توانند به عنوان ابزاری مهم و هدفمند در خدمت فرهنگ و توسعه روابط فرهنگی بوده و با بهره مندی از ظرفیت بی بدیل آن می‌توان افق‌های روشنی را در توسعه ورابط فرهنگی و معرفی دستاوردهای هنری کشورها ترسیم کرد.

وی اظهار کرد: جامعه تونس به عنوان جامعه‌ای فرهنگ دوست، همواره استقبال بسیار خوبی از فرهنگ و دستاوردهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران داشته است و با توجه به تولیدات بسیار فاخر سینمایی ایران می‌توان از این ظرفیت جهت به تصویر کشیدن فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی متناسب با ذائقه جامعه تونس اقدام کرد.

فراهانی افزود: تجربه پخش چندین باره سریال‌های یوسف پیامبر(ع) و مریم مقدس در تونس نشان داد، تولیدات هنری منبعث از فرهنگ قرآنی همواره مورد استقبال قرار گرفته است. از این رو، رایزنی فرهنگی ایران آمادگی دارد نسبت به در اختیار قرار دادن سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی برای پخش در شبکه تلویزیونی تی وی اقدام کند.

رایزن فرهنگی کشورمان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا، در نظر داریم هفته مجازی فیلم ایران را با همکاری وزارت امور فرهنگی تونس و برخی از شبکه‌های تلویزیونی تونس برگزار کنیم که در این میان از ظرفیت‌های شبکه تی وی نیز بهره مند خواهیم شد.

زهیر لطیف نیز با اشاره به سوابق همکاری‌های شبکه تی وی با رایزنی فرهنگی ایران در سال‌های گذشته، بر نقش مؤثر رسانه‌ها در معرفی فرهنگ ناب ایرانی تأکید کرد.

وی ادامه داد: مردم تونس همواره از فیلم‌های ایرانی به عنوان آثاری فاخر و سالم استقبال می‌کنند و این شبکه آمادگی دارد در خصوص برگزاری هفته فیلم مجازی ایران با رایزنی فرهنگی همکاری کند.


١٠:٢٦ - 1399/08/19    /    شماره : ٧٥٩٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177237
 بازدید امروز : 587
 کل بازدید : 6714563
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 7.0313