تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

چاپ دوم کتاب «قلب ایرانی» منتشر شد

در ژاپن؛

چاپ دوم کتاب «قلب ایرانی» منتشر شد

 

چاپ دوم کتاب «قلب ایرانی» اثر پروفسور اوکادا، ایرانشناس ژاپنی از سوی انتشارات جین بون شوکان به زبان ژاپنی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «قلب ایرانی» عشق من، کشور شعر و سخن اثر خانم پروفسور امیکو اوکادا، ایرانشناس شهیر ژاپنی با توجه به فروش تمام نسخه‌های چاپ اول، مجددا از سوی انتشارات جین بون شوکان ویرایش و برای نوبت دوم به چاپ رسید.

پروفسور اوکادا با دعوت و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به منظور سخنرانی، ملاقات با برخی شخصیت‌های ایرانی و همچنین حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب در سال 1396 به تهران سفر کرد و پس از بازگشت دریافت‌ها، خاطرات خود از این سفر و دوره‌های مختلف حضور در ایران از جمله دانشجویی را در قالب این کتاب به رشته تحریر در آورد و در مقدمه کتاب نیز از همکاری رایزنی فرهنگی و ارائه برخی تصاویر مورد نیاز تقدیر شده است.

پروفسور اوکادا که فارغ التحصیل دانشگاه تهران است، بیش از 50 سال از عمر خود را در ایران و ژاپن در مطالعات ایرانشناسی به کار گرفته و ده‌ها کتاب و مقاله را با عناوین مختلف به چاپ رسانیده و شاگردانی را در این زمینه و همچنین زبان و ادبیات فارسی تربیت کرده است.

رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن نیز در نوروز سال 1397 با حضور تعداد زیادی از ایرانیان و علاقه‌مندان ژاپنی ضمن ساخت نماهنگی از وی و اهداء لوح تقدیر از این شخصیت برجسته ایرانشناس تجلیل کرد و اخیرا در سمینار مجازی رایزنی فرهنگی با عنوان «شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایرانشناس برجسته ژاپنی» با سخنان و ارائه پروفسور اوکادا برگزار شد.

وی در سال 1398 نیز تعداد زیادی از کتب حوزه مطالعات ایرانشناسی، اسلام‌شناسی و زبان فارسی کتابخانه شخصی خود را به رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن اهداء کرد که در بخش جداگانه‌ای در رایزنی فرهنگی در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.


١٠:٢٥ - 1399/08/19    /    شماره : ٧٥٩٦٧١    /    تعداد نمایش : ١٨خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1177243
 بازدید امروز : 596
 کل بازدید : 6714572
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 6.8438