تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت پنجاهمين سال تأسيس مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان برگزار می‌شود

نماینده فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد خبر داد:

بزرگداشت پنجاهمين سال تأسيس مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان برگزار می‌شود

 

قاسم مرادی در دیدار ریيس گروه زبان فارسی دانشگاه نومل اسلام‌آباد از برگزاری آیین بزرگداشت پنجاهمين سال تأسيس مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان پس از فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت «روز بزرگداشت حافظ»، قاسم مرادی، سرپرست رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران و مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان به منظور تحکیم روابط دو جانبه و گسترش زبان فارسی با محمد سفير، ریيس گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه نومل اسلام‌آباد در محل این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار طرفين توافق کردند؛ با مشاركت رايزنی فرهنگی ايران و گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه نومل اقداماتی برای تقویت و گسترش هر چه بیشتر زبان و ادبيات فارسی بعمل آورند.

مرادی در سخنانی، گفت: ما برای ارائه خدمات علمی و پژوهشی به استادان و دانشجويان نومل آمادگی داريم و تلاش می‌کنیم تا امكانات لازم برای بهره‌برداری پژوهشگران فارسی به ويژه استادان اين دانشگاه در مركز تحقیقات، فراهم شود.

سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد با اشاره به جايگاه زبان فارسی گفت: زبان فارسی زبان بيگانه نيست به ويژه در شبه قاره و كشور پاكستان آثار زيادی در قالب نسخ خطی فارسی وجود دارد كه توسط نياكان شما نوشته شده‌اند.

وی ادامه داد: امیدواریم كلاس‌های آموزش زبان فارسی  در اين دانشگاه و  شهرهای مختلف اين كشور، مورد استقبال قرار گیرند.

مرادی از برگزاری مراسم بزرگداشت پنجاهمين سال تأسيس مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان خبر داد و اظهار کرد: مركز تحقيقات فارسی ايران و پاكستان از اسلام‌آباد به راولپندی انتقال يافته و آماده برای ارائه خدمات به استادان و دانشجویان است. همچنین، پس از فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا، مراسم پنجاهمين سال تأسيس اين مركز با حضور سفير جمهوری اسلامی ايران و استادان و دانشجویان زبان فارسي برگزار می‌شود.

محمد سفير، ریيس گروه و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نومل با ارایه گزارشی از وضعيت زبان فارسی گفت: به زودی مقطع كارشناسی چهار ساله زبان فارسی نيز رونق بيشتری خواهد گرفت.

در پایان، مرادی با اساتيد گروه زبان فارسی اين دانشگاه ديدار كرد و از اتاق ايرانشناسی كه به همت رايزنی فرهنگی کشورمان تأسيس شده است، نيز بازديد بعمل آورد.


١٠:٥٨ - 1399/07/22    /    شماره : ٧٥٨٢٨٦    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1174980
 بازدید امروز : 83
 کل بازدید : 6692454
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 8.4376