تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

در گفت‌وگوی رایزن فرهنگی ایران در پکن با رییس دانشگاه چینی مطرح شد؛

گسترش همکاری‌های دانشگاهی از طریق آموزش زبان‌های فارسی و چینی

در گفت‌وگوی رایزن فرهنگی ایران در پکن با رییس دانشگاه چینی مطرح شد؛

گسترش همکاری‌های دانشگاهی از طریق آموزش زبان‌های فارسی و چینی

 

لی یو، رییس دانشگاه زبان و فرهنگ چین در گفت‌وگو با رایزن فرهنگی ایران در پکن بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لی یو، رییس دانشگاه زبان و فرهنگ و رییس بخش بین‌الملل دانشگاه و معاون دانشکده یک کمربند و یک جاده دانشگاه با عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در پکن گفت‌وگو کرد.

با هماهنگی پیشین برنامه گفت‌وگو با رییس دانشگاه زبان و فرهنگ و برخی دیگر از مسئولان دانشگاه مذکور در ساعت 10 صبح روز جمعه (19 اردیبهشت‌ماه) از طریق بگارگیری نرم‌افزار ویچت تصویری انجام شد.

لی یو با قدردانی از اهتمام رایزنی فرهنگی و سفارت ایران در بسط روابط دانشگاهی میان دو کشور، به تشریح سیستم جامع آموزشی دانشگاه زبان و فرهنگ چین پرداخت و به همکاری با دانشگاه‌های ایران به ویژه تهران و شیراز ابراز تمایل کرد.

وی خواستار دعوت از استادان و رؤسای دانشگاه‌های ایرانی برای دیدار از این دانشگاه شد و بر گسترش همکاری‌های دانشگاهی با حمایت رایزنی فرهنگی ایران در پکن تأکید کرد.

لی یو آمادگی این دانشگاه را برای پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی و همچنین، اعزام استاد زبان و ادبیات چینی برای تدریس در دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت در دانشگاه‌های ایران اعلام کرد.

همایش «جاده ابریشم» با حضور استادان ایرانی و چینی

وفایی در سخنانی، گفت: دانشگاه زبان و فرهنگ از دانشگاه‌های مهم و اثرگذار چین به شمار می‌رود و بسیار خرسندیم که ارتباطات قوی دانشگاهی با این دانشگاه داشته باشیم.

رایزن فرهنگی کشورمان با برشمردن برخی همکاری‌های پیشین سفارت ایران با این دانشگاه، از رییس دانشگاه و دیگر مدیران قدردانی کرد به بیان موضوعاتی چون تبریک توفیق مهار کرونا به دولت و ملت چین، اهتمام رؤسای جمهور دو کشور به بسط روابط همه جانبه، جایگاه دانشگاه زبان و فرهنگ در میان دانشگاه‌های چین، پرداخت.

وی همچنین، خواستار راه‌اندازی متقابل زبان فارسی در این دانشگاه و زبان چینی در دانشگاه طرف قرداد ایران شد و بر ضرورت تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های ایران و برگزاری همایش‌ها و گفت‌وگوهای علمی با دانشگاه‌های ایران و برگزاری همایش جاده ابریشم با حضور استادان ایرانی و چینی به صورت تصویری و زنده تأکید کرد.


١١:٠٥ - 1399/02/22    /    شماره : ٧٤٩٥٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٧خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173978
 بازدید امروز : 476
 کل بازدید : 6678668
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 8.2969