تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین ایران و نایروبی

در دیدار مرتضی شاپوری، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در نایروبی با رؤسای دپارتمان‌های فلسفه و مطالعات ادیان و زبان سواحیلی دانشگاه کنیاتا، بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید شد.

در راستای توسعه مشارکت‌های دانشگاهی در کنیا و به منظور ایجاد فرصت‌های جدید همکاری، مرتضی شاپوری، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در نایروبی با رؤسای دو دپارتمان فلسفه و مطالعات ادیان و دپارتمان زبان سواحیلی در دانشگاه کنیاتا دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاهومبی ماینا، رییس و سخنران ارشد گروه فلسفه و مطالعات دینی به معرفی تألیفاتش به ویژه در زمینه تحقیقات تاریخی روابط مسیحیت و اسلام در آفریقا پرداخت و به علاقه‌مندی دانشگاه کنیاتا و دپارتمان مطالعات دینی و ادامه همکاری و ارتباط با رایزنی فرهنگی ایران با توجه به یادداشت تفاهم امضا شده، اشاره و ابراز امیدواری کرد تا این روابط مستمر و پایدار باشد.

وی همچنین درخواست کرد تا تسهیلات لازم برای برقراری ارتباط اساتید و دانشجویان کنیایی با دانشگاه‌های ایران فراهم شود.

مرتضی شاپوری، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران نیز در این دیدار، ضمن تشکر از سابقه مثبت همکاری میان رایزنی فرهنگی کشورمان و دانشگاه کنیاتا به ویژه دپارتمان فلسفه و مطالعات دینی بر ضرورت ادامه این همکاری‌ها تأکید کرد.

وی برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی با موضوعات فرهنگی و دینی در محیط دانشگاهی و با حضور دانشجویان، مسائل و رویدادها را از اهداف فعالیت‌های ایران عنوان کرد و برگزاری چنین برنامه‌هایی را برای هر دو کشور مفید دانست.

همچنین در ملاقات با خانم پاملا انگوگی، رییس و سخنران ارشد دپارتمان زبان سواحیلی و زبان‌های آفریقایی مطالبی در خصوص مسایل و راهکارهای موجود برای توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های دانشگاهی و فرهنگی بیان شد.

انگوگی با اشاره به حضور خود در ایران به منظور شرکت در همایش آفریقا در دهه 80، تجربه حضور خود در آن کنفرانس را ارزشمند دانست و خواستار برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌های مشترک با رایزنی فرهنگی کشورمان شد.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار، با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور تأسیس کرسی زبان فارسی در این دانشگاه، نزدیکی و اشتراکات زبان فارسی و زبان سواحیلی را مهم دانست و آن را زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی عنوان کرد.


١٠:٥٢ - 1398/12/11    /    شماره : ٧٤٦١٥٥    /    تعداد نمایش : ١٦



خروج




مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173758
 بازدید امروز : 125
 کل بازدید : 6675345
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.0313