تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب؛

فرهنگ، تمدن و چهره معاصر ایران در ایتالیا معرفی شد

رايزني فرهنگی کشورمان در ایتالیا با تبیین محتوای نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا و بیانیه گام دوم انقلاب،‌ فرهنگ، تمدن و چهره معاصر ایران را در جمع دانش‌آموزان دبیرستان «دموکریتو» شهر رُم معرفي كرد.

این برنامه مشتمل بر نمایشگاه کتاب و عکس با محتوای معرفی جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ و تمدن و چهره معاصر ایران و صنایع دستی آن به همراه سخنرانی و پخش تصویر در معرفی جغرافیای طبیعی و انسانی، تاریخ، دین، اقتصاد، سیاست و وضعیت معاصر ایران و نمایش نسخه ایتالیایی فیلم «برفراز ایران همراه با باد بهاری» با موضوع معرفی فرهنگ و تمدن و جاذبه‌های گردشگری ایران اسلامی بود.

در آغاز این برنامه، مدیر مدرسه دموکریتو از حضور نمایندگان رایزنی و سفارت ایران در این مدرسه تقدیر و با معرفی اجمالی این دبیرستان و ایران و فرهنگ و تمدن آن، به ریشه‌های تاریخی مشترک ایران و ایتالیا اشاره کرد.

در ادامه پس از نمایش فیلم برفراز ایران با باد بهاری،‌ اکبر قولی، رايزن فرهنگي ايران در رم طی سخنانی به معرفی اجمالی ایران اسلامی و فرهنگ و تمدن آن؛ باتشریح مفهوم سواد رسانه ای، پرداخت.

وي با تاکید بر موضوع سواد رسانه ای، گفت: موضوع سواد رسانه ای به این دلیل است که، علی رغم سابقه روابط فرهنگی دو کشور، بسیاری از ایتالیایی‌ها آشنایی و اطلاع دقیقی از ایران؛ به خصوص ایران امروز نداشته؛ و این امر متأسفانه؛ در نهایت؛ به ارزیابی و قضاوت اشتباه در خصوص ایران منجر می‌گردد.

قولي افزود: بنابراین، ما امروز اینجا هستیم؛ تا بی واسطه برای شما از ایران سخن بگوییم؛ و شما را از جنبه‌های مختلف، با کشوری که به زیبایی؛ محبت؛ و مهمان نوازی شهرت دارد؛ آشنا نماییم".

رایزن فرهنگی ایران درایتالیا در خاتمه سخنان خود، پایگاه جامع ایران شناسی "فرهنگ ایران" را، به عنوان منبعی قابل اعتماد به زبان ایتالیایی، جهت آشنایی با ایران، به دانش آموزان حاضر معرفی کرد.

کیایی؛ وابسته مطالعاتی سفارت ج.ا.ایران در رم نیز طی سخنانی؛ با ارایه تاریخچه ای اجمالی از تحولات سیاسی؛ اقتصادی؛ اجتماعی؛ و فرهنگی ج.ا.ایران در چهار دهه سپری گردیده از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی؛ و ارایه آمارهایی از وضعیت ایران معاصر؛ روند یکجانبه گرایانه خروج ایالات متحده آمریکا از توافق جامع هسته ای؛ تحریم‌های تحمیلی علیه ج.ا.ایران؛ و راه کارهای نظام در مقابله با آن را به اختصار تشریح کرد.

در ادامه، بخش معرفی ج.ا.ایران همراه با پخش تصاویر؛ به شیوه تعاملی توسط "آنتونِلّو ساکِتّی"؛ نویسنده و بلاگر ایتالیایی انجام یافت.

پس از بازدید دانش آموزان از صنایع دستی و عکس‌های به نمایش گذشته شده؛ و اهداء منشورات این رایزنی با محتوای معرفی متنی - بصری فرهنگ و تمدن و جاذبه‌های گردشگری ج.ا.ایران به آنها؛ و پاسخگویی به برخی سوالات شان؛ با اهداء یک قطعه پارچه قلمکار به مدیر این مدرسه؛ که به رسم یادبود در بخش هدایای مهمانان فرهنگی دبیرستان "دموکریتو" نگهداری خواهد شد؛ این برنامه به پایان رسید.

در ادامه طرح معرفی ج.ا.ایران به دانش آموزان ایتالیایی انجام شد که پیش از این در محل نمایشگاه بین المللی شهر رم برای 450؛ در شهر پسکارا برای 350؛ و در مدرسه "جویس" شهر " اریچا" برای ده‌ها دانش آموز برگزار گردیده بود؛ و این بار؛ تمرکز ویژه بر تبیین محتوای نامه مقام معظم رهبری به دانش آموزان آمریکا و اروپا؛ و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی داشت.

شایان ذکر است؛ این برنامه، با همکاری انجمن غیر انتفاعی "اقدام جهانی" (Global Action)، با هدف معرفی ج.ا.ایران به دانش آموزان دبیرستانی ایتالیا، در قالب طرح"دیپلماسی آموزشی دانش جهانی پیشگامان جوان"، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، برنامه ریزی و اجراء شد.


١٠:٥٨ - 1398/12/10    /    شماره : ٧٤٦١٢١    /    تعداد نمایش : ٢٢



خروج




مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173766
 بازدید امروز : 154
 کل بازدید : 6675374
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 8.3125