تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

نمایش آثار خوشنویسی و صنایع دستی ایران در دهلی‌نو

 

نشست فرهنگی ـ هنری همراه با نمایشگاه آثار خوشنویسی و صنایع دستی ایران به همت رایزنی فرهنگی ایران در دهلی‌نو برگزار شد.

در ادامه سلسله برنامه‌های «ماه فرهنگی ایران» در هند، نشست فرهنگی ـ هنری همراه با نمایشگاه آثار خوشنویسی و صنایع دستی در محل کالج هنر وابسته به دانشگاه دهلی‌نو بزرگترین دانشگاه دولتی هند برگزار شد.

در این مراسم رییس و دیگر مسئولین کالج هنر، محمد علی ربانی، رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو، علیرضا قزوه، معاون رایزنی فرهنگی کشورمان، هنرمندان اعزامی از ایران و جمع کثیری از دانشجویان و اساتید کالج هنر دهلی‌نو حضور داشتند.

ربانی در این نشست، پیرامون سهم ایرانیان در توسعه و گسترش هنر به ‌ویژه هنرهای اسلامی و ظرفیت‌های هنر برای همکاری‌های فرهنگی و آموزشی ایران و هند سخنانی ارائه داد.  

همچنین، سه تن از هنرمندان ایرانی در خصوص هنر خوشنویسی و مینیاتور در ایران اسلامی و مناسبات هنر خوشنویسی با ادبیات فارسی و اخلاق سخن گفتند.

علیرضا قزوه، معاون رایزنی فرهنگی کشورمان نیز، پیرامون هنر و معنویت و نقش شعر در ارتقاء و رشد سایر رشته‌های هنری سخنرانی کرد.

پس از آن، نمایشگاه فرهنگی ـ هنری با ارائه آثار خوشنویسی، صنایع دستی و معرفی جاذبه‌های گردشگری و نمایشگاه کتاب توسط رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو و مسئولین کالج هنر افتتاح شد.

این نمایشگاه به مدت سه روز ادامه خواهد داشت و در روز دوم، نشست‌هایی با موضوعات «تاریخ هنر در ایران» توسط امین، استاد ایرانی دانشگاه گلاسکوی انگلستان، «آثار هنری ایرانی در موزه‌های هند» توسط حکمت، از پژوهشگران ایرانی مقیم هند و «تاریخ خوشنویسی و خط نستعلیق در ایران» توسط مسعود ربانی، استاد دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.

 


١٤:٢٧ - 1398/11/23    /    شماره : ٧٤٥٣٧٧    /    تعداد نمایش : ١٢خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173805
 بازدید امروز : 7
 کل بازدید : 6676310
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 9.7813