تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار مقاله رایزن فرهنگی در روزنامه الوطن سوریه باعنوان؛

"گام دوم انقلاب اسلامی "

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روزنامه الوطن سوریه مقاله ای به قلم صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه تحت عنوان "الخطوه الثانیه للثوره الاسلامیه"  ((گام دوم انقلاب اسلامی)) منتشرکرد .

 رایزن فرهنگی در این مقاله با اشاره به غافلگیری جهان از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن استمرار و بقای نظام سیاسی مولود انقلاب اسلامی علیرغم همه توطئه ها و همه مهلت هایی که از سوی دشمنان تعیین می شد ، می افزاید امسال ملت ایران در حالی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرد که نشانی از کسی که مدعی بود ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهد دید ، نیست و از مسئولیتش در دولت آمریکا اخراج شده است . آقای صالحی نیا در ادامه به بیانیه سال گذشته  مقام معظم رهبری (مدظله) تحت عنوان گام دوم انقلاب پرداخته  و می نویسد رهبر معظم انقلاب در این بیانیه مهم چشم انداز آینده ایران را ترسیم می کند و در آن جوانان را خطاب قرار داده و با آن ها از گذشته و آینده سخن می گوید و ویژگی های منحصر به فرد انقلاب اسلامی و دستاوردهای سیاسی ، اجتماعی و علمی آن را با تأکید بر ضرورت استمرار روند پیشرفت علمی و فناوری بیان و هدف را رسیدن به قله های علم و پیشرفت و ارتقای سطح تعیین می نماید . رایزن فرهنگی سپس گزیده هایی از بیانیه گام دوم انقلاب را با تمرکز بر بخش هایی که به توانمندی ها و ظرفیت های طبیعی و انسانی و علمی و اقتصادی ایران پرداخته و اطلاعاتی از جایگاه ایران در زمینه های مختلف و متعدد را ارائه می دهد  ، برای مخاطبین نقل می نماید و در پی آن می افزاید از این بیانیه فهمیده می شود که رهبر معظم انقلاب ، به احیای تمدن اسلامی دعوت می کند . تمدنی که مسلمانان به دنیا عرضه کردند و پایه و اساس تمدن معاصر غرب می باشد .این دعوت مبتنی بر واقعیت ها و منابع بشری و طبیعی موجود در ایران است . 

صالحی نیا در ادامه گزارشی از ترتیب جهانی ایران در بسیاری از بخش های علمی ، فناوری ، کشاورزی ، معادن ، اقتصادی ، فرهنگی و .... برگرفته از منابع و گزارش های مؤسسات ذیربط بین المللی به مخاطب ارائه داده و در پایان مقاله می افزاید : این حقایق اعلام شده از سوی مؤسسات ذیربط جهانی ، اشاره به این دارند که زمینه و ظرفیت برای حرکت به سوی قله های پیشرفت و ترقی وجود دارد . ایران مایل نیست این مسیر را به تنهایی بپیماید بلکه از سایر کشورها به ویژه کشورهای دوست و در مقدمه آن ها کشورهای محور مقاومت دعوت می کند با ایران در این مسیر همراه شوند زیرا این تنها ضامن آینده شکوفا برای همه ما و منبع قدرت ما در جهانی است که فقط قوی را به رسمیت می شناسد .   

 

 


١٠:٢٣ - 1398/11/23    /    شماره : ٧٤٥٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٧خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173806
 بازدید امروز : 38
 کل بازدید : 6676341
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 7.9063