تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

آثار تاریخی ایران در ژاپن به نمایش درآمد

 

آثار تاریخی ایران برای اولین‌بار همراه با گنجینه سوشوئین در موزه ملی توکیو به نمایش درآمد.

 گنجینه شوسوئین متعلق به قرن هشتم میلادی است که در برگیرنده آثار تاریخی از جمله آثار تاریخی مهمی از دوره ایران باستان است که توسط امپراطور شومو و همسرش کومیو در دوره نارا جمع آوری شده و سالی یک بار در شهر تاریخی نارا در غرب ژاپن به نمایش در می‌آید.

این آثار تاریخی طرفداران زیادی از ژاپن و دیگر کشورهای جهان دارد به گونه‌ای که برای بازدید از این موزه به این شهر می‌روند که نشانه عمیق روابط تاریخی در آسیا به ویژه ایران، چین و ژاپن دارد.

چندی قبل نمایشگاه سوشوئین به دلیل تغییر دوره تاریخی هی سی به دوره جدید ری وا با بر تخت نشستن امپراطور جدید در سال 2019، برای اولین بار در توکیو و در موزه ملی ژاپن نیز به نمایش درآمد و چند میلیون بازدید کننده را به سوی خود جلب کرد.

همچنین، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن نیز از این نمایشگاه و به ویژه آثار تاریخی بیش از 1200 ساله ایرانی بازدید و با مسئولین برگزاری در این خصوص گفت‌وگو کرد.

از جمله اشیاء ایرانی به نمایش درآمده در موزه ملی توکیو می‌توان به ساز عود با چهار تار که از ایران آمده و در ژاپن به اسم بیوا شناخته می‌شود، چوب معطر 60 سانتی متری از درخت صندل که بر روی آن به زبان قدیمی فارسی یعنی پهلوی مطلبی نوشته شده، گلابدان بزرگ با سری به شکل پرنده از دوره ساسانیان به صورت لاک الکل با طرح اصیل پارسی، جام با سری به شکل اژدها و کاسه شیشه‌ای هشتاد تکه‌ای متعلق به قرن ششم با درخشندگی غیر قابل توصیف اشاره کرد که در کنار آثار متعدد دیگر استقبال فراوان مخاطبان و بازدیدکنندگان را برانگیخت.


١٢:٠٧ - 1398/11/01    /    شماره : ٧٤٣٢٣١    /    تعداد نمایش : ٣خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173816
 بازدید امروز : 395
 کل بازدید : 6676698
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 8.3594