تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

درباره میراث فرهنگی و دانشگاهی ایران؛

رایزن فرهنگی ایران در چین به پرسش‌های پنجاه تن از دانش‌آموزان شینهوای چین پاسخ داد

عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چین در دیدار با پنجاه نفر از دانش اموزان دوره خبرنگاری شینهوای چین درمورد فعالیت های فرهنگی ایران و چین پاسخ داد.

،پنجاه تن از دانش آموزان ومعلمان مدارس استان های مختلف پکن با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در برنامه ی  پرسش و پاسخ با رایزن فرهنگی ایران درپکن شرکت کردند .

این مراسم با پخش سرود ملی دو کشور آغاز شد ودر ادامه یک فیلم کوتاه به زبان چین در معرفی تاریخ وفرهنگ ایران ادامه یافت پس از آن دانش آموزان با رایزن فرهنگی ایران در چین سوال های را مطرح کردند .

دانش آموزی در خصوص ارتباط تاریخی ایران وچین سوال کرد ،وفایی بیان داشت که بیش از دو هزار و چهارصد سال ایران وچین با یکدیگر ارتباط اقتصادی و فرهنگی داشته اند وهرگز در این دوران علیه یکدیگر متخاصم نشده اند وادبیات ایران مملو از واژگان برخوردار در حوزه های فرهنگی و جغرافیایی چین است .

دانش آموز دیگری در باره مناظر تاریخی ومیراث فرهنگی ایران سوال کرد،ودرپاسخ  رایزن فرهنگی ایران گفت: ایران همانند چین از مراکز تاریخی بسیار زیادی برخوردار است واغلب شهرهای ایران دارای مراکز تاریخی وفرهنگی اند ؛وسپس به مهمترین مراکز تاریخی وفرهنگی ایران در شهرهای شیراز واصفهان وکاشان وتبریز ودیگر شهرهای ایران اشاره کرد.

 دانش آموز دیگری در باره سهم جهانی ادبیات فارسی از ادبیات جهان سوال کرد و رایزنی فرهنگی درپاسخ گفت:که اگر ما بخواهیم مهمترین مشاهیر ادبی جهان را برشماریم  قطعا سهم ایران بیش از دیگر کشورهاست وبه ذکر نام مشاهیر شعری ایران پرداخت .

وی در ادامه افزود: خوشبختانه اشعار حافظ وسعدی و مولوی وفردوسی وخیام وبرخی دیگر از شاعران  به نام ایرانی چندین بار در چین ترجمه وچاپ شده است.

وفایی در ادامه با توجه به اهمیت احترام به خانواده و والدین در دین اسلام وفرهنگ ایرانی گفت : این ویژگی در میان مردم چین نیز رواج زیادی دارد که به بزرگترها احترام می گذارند .

 دانش آموز دیگری در باره سیستم آموزشی در مدارس ایرانی و نیز تکلیف هایی که به دانش آموزان داده می شود سوال کرد، دانش آموز سوال کننده از کثرت تکالیف معلمان چین ناخرسند بود. وفایی  درادامه با اشاره به سیستم آموزشی در جمهوری اسلامی ایران درسخنانی اظهارداشت:در سطوح آموزشی این مساله متفاوت است در سال های اخیر آموزش و پررش ایران از معلمان خواسته است که در سال های نخست تحصیل تکالیف کمتری را به دانش آموزان ارایه کنند .

پرسش از غذاهای سنتی ایران و سوغات مشهر ایران ودانشگاه های معتبر ایران از دیگر پرسش های دانش آموزان بود که رایزن فرهنگی ایران به آنها پاسخ داد.

این جلسه که قریب دوساعت به طول انجامید فرصتی برای معرفی ایران به دانش آموزانی بود که از استان های مختلف آمده بودند وبه عنوان خبرنگارمی توانند با ثبت خاطرات در معرفی کشورمان نیز در سایت های مختلف کمک کنند.


١٢:١٦ - 1398/10/24    /    شماره : ٧٤٢٨٢١    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173969
 بازدید امروز : 410
 کل بازدید : 6678602
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 10.8906