تصاویر ایران

مشاهير و چهره‌های ماندگار

مقالات همايش
دانشجویان

مجله الکترونیکی

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وابسته فرهنگی ایران با ريیس دانشگاه دولتی هرات

 

رضایی دستجردی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات با عبد الله فایز رئیس دانشگاه هرات درباره مسائل فرهنگی دوجانبه دیدار وگفتگو کردند.

در این دیدار فایز ضمن تشکر از زحمات وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برگزاری اولین نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی ایران در دنشگاه هرات افزود: حقیقتاً برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاه هرات سهولت خوبی در زمینه تهییه کتاب برای دانشجویان دانشگاه هرات و دیگر دانشگاه های خصوصی و مراکز علمی  هرات به وجود آورد و این بهترین هدیه از طرف جمهوری اسلامی ایران برای دانشجویان هرات محسوب گردید که جوانان دانشجو در رشته های مختلف توانستند کتابهای مورد نیاز درسی، مطالعاتی شان را به راحت ترین وجه ممکن تهیه نمایند؛

خواهر خواندگی دانشگاه هرات با دانشگاه اصفهان

وی در ادامه افزود: در سفر ی به جمهوری اسلامی ایران داشتم، ضمن سفر به استان اصفهان، از دانشکده هنر اصفهان هم بازدید کردم، در جلسه و صحبتی که با رئیس دانشکده هنرهای زیبای اصفهان صورت گرفت قرار شد پس از خواهر خواندگی دانشگاه هرات با دانشگاه اصفهان،  تفاهم نامه ای به امضاء برسد،.

فایز در ادامه افزود: وقتی ما بتوانیم هنر و فرهنگ را گسترش دهیم، توسعه فرهنگ سبب بالا رفتن سطح روابط بین دو کشور خواهد شد.

فایز در ادامه اظهار داشت: همچنین قصد داریم تا چند رشته دیگر را از جمله: باستان شناسی، هنر فرش و ... در دانشگاه هرات اضافه نماییم که نیاز هست، دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ما را یاری نمایند.

دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران شرایط کامل ادامه تحصیل را برای دانشجویان افغانستانی دارد

 رئیس دانشگاه دولتی هرات خاطر نشان کرد:توصیه بنده به دانشجویان جهت ادامه تحصیل این است که بهترین مکان برای ادامه تحصیل، دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران می باشد، زیرا به جهت هم زبان بودن کشور افغانستان، با جمهوری اسلامی ایران، آموزش به زبان مادری بسیار به مراتب بهتر و موثرتر نسبت به سایر زبان ها می باشد.

در ادامه رضایی دستجردی درسخنانی اظهارداشت: برگزاری نمایشگاه کتاب به همکاری دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه هرات یکی از برنامه های خوب و موفقی بود که در ولایت هرات اجراء شد، و امید است که شرایط لازم برای برگزاری این نمایشگاه برای دانشجویان ولایت هرات همه ساله در زمان و موعد مشخصی مهیا گردد.

رضایی دستجردی در ادامه افزود: مرکز فرهنگی ایران، جهت هرگونه همکاری در خصوص برقراری روابط دانشگاه هرات با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران جهت تبادل مسائل علمی آموزشی، فرهنگی هنری و ...  آماده می باشد.

وی درادامه افزود:: این مرکز، جهت امضاء تفاهم نامه های دانشگاهی بخصوص دانشکده هنر دانشگاه اصفهان و برقراری روابط فرهنگی بین دانشگاه ها دیگر، از هیچ سعی و تلاشی دریغ نخواهد نمود.

در ادامه رضایی دستجردی از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی و همچنین محل نگهداری مونوگراف (پایان نامه ها) تحصیلی دانشجویان دانشگاه هرات بازدید کرد و به مسئول کتابخانه دانشگاه هرات قول مساعدت در خصوص تهیه کتب مطالعاتی و کتب مرجع با این کتاب خانه را ارائه کرد.

در پایان این بازدید ، مسئول کتابخانه مرکزی دانشگاه هرات  خانم نبی زاده به رسم یادبود چند جلد کلام الله مجید با ترجمه به زبانهای دری و پشتو به وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.

انتهای پیام/م

 


١٢:١٥ - 1398/10/24    /    شماره : ٧٤٢٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
مناسبت ها

 


 
 

 

 
 
 
 
 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1173972
 بازدید امروز : 417
 کل بازدید : 6678609
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 8.2969